DIVADLO 2018

V.O.S.A. THEATRE 

Letos se na Kašpárkohraní můžete těšit na průvod, který bude plný ryb! Nudou určitě nelknete! 
Pouliční happening, obří, barevné a kouzelné RYBY oživí jubilejní Kašpárkohraní

www.poulicnidivadlo.cz

LOUTKOVIŠTĚ

Děti! Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí… V našem loutkovišti si můžete vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo – stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. A když nevíte jak začít, je tu pro kouzelný začátkovač, kde si můžete vylosovat začátek pohádky. 

Loutka+hriště=Loutkoviště. Loutkové hřiště. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce prostor pro zábavu. Otevřená hra pro všechny děti s fantazií i rodiče bez ní.

www.poulicnidivadlo.cz

SVÁŤOVO DIVIDLO

Bylo nebylo… jedno malé Dividlo!
Na Kašpárkohraní se můžete těšit na představení Broučci.

Příběhy svatojánských broučků, kteří v noci svítí lidem, aby viděli na cestu. Hlavními hrdiny jsou právě malý neposlušný Brouček, jeho maminka a tatínek, Beruška a její rodiče a v neposlední řadě i hodná kmotřička Janinka. Co vše nezbedný Brouček provedl, a jakého trestu se dočkal se děti dozvědí během tohoto představení, kterým je provede Sváťa s Kašpárkem a ostatními loutkami.

www.svatovo-dividlo.cz

POHADLO ANEB POHÁDKOVÉ KUKADLO

Fridolín se hledá aneb když vzduchem víří trable netopýří!
Máte doma v šatníku také oblečení, které už nenosíte a je vám ho líto vyhodit? My si s ním alespoň hrajeme. Hledáme ve skříni, hledáme, šmátráme a ejhle… Našli jsme tam netopýra, jmenuje se Fridolín a také něco hledá. Ale je to složitější. Hledá sám sebe a u toho se někdy zapotí i člověk, natož netopýr.
Příběh plný hledání a objevování, ztrát a nálezů: Doskáče opravdu ranní ptáče dál? Dělají šaty skutečně člověka? Je člověk tolikráte člověkem, kolik řečí umí? A kdo chodí rád z bláta do louže? A co když si netopýr myslí, že je pták???
Netopýr Fridolín se narodil maličký, dokonce tak maličký, že mu ostatní říkají Fridolín – Prďolín! Prďolín možná, ale s velikou touhou objevit svět a své místo v něm. A právě proto se Fridolín vydává na cestu, kde potkává mnoho jemu podobných: kohouta, holuba, páva, kachnu a bažanta. Vše, co se naučí od svých nových přátel mu ale není vlastní, a poznává, že se má šanci najít, až ve chvíli, kdy dá průchod své netopýří přirozenosti.
Pohádku Fridolín se hledá podpořila v roce 2016 také NADACE ŽIVOT UMĚLCE.

Účinkují:
Nikola Bartošová a Barbora de Sousa

www.facebook.com/pohadlo/

BUBLINOVÁ SHOW VÁCLAVA STRASSERA

Unikátní vystoupení s mýdlovými bublinami, ve kterém vám tento mág předvede, co vše se dá s bublinami podniknout…budete vtaženi do křehkého světa barev a třpytu mýdlových bublin v nejrůznějších velikostech,obměnách a tvarech… bubliny kouřové, obří, duhové a spoustu dalších triků. Po skončení budou následovat hrátky s bublinami.

www.bubbleshow-strasser.com

DIVADLO HOMBRE – HOMBRES NA CHUDÁCH

Divadlo HOMBRE. Petr Štěpánek a Jakub Albrecht.

Čánana! Ulice, dva klauni, kus dřeva, kufr plnej blbostí, publikum, ulice, Hombre, Ombre. Lidi? Lidi! Chůdy, asi dobrý, ten kufr. Jo a kuželka. Baví? Au! Žonglovat? Jo zapomněli jsme žonglovat… A happy end? Bušus! Ouje … a jedem s medem.

www.hombres.cz

DIVADLO MIMOS – BROUHÁDKA

Dětská klauniáda s výpravnou scénou je postavena na prvcích klasického herectví, pantomimy, žonglování, klasické klauniády v interaktivním kontaktu herců s dětmi. S velkým úspěchem uváděna již 19 let (!) nejen na českých, ale i zahraničních scénách. Co se všechno může stát ve světě broučků, když se na paloučku potkají brouk SVALÍK, brouk ŠKODÍK, BERUŠKA a ještě k tomu najdou ubrečenou mravenčí kuklu. O tom se mohou děti, ale nejenom děti, dozvědět v pohádce „BROUHÁDKA“.

www.nabidkapohadek.cz

TEATR RAJDO

Karkulka Červená

Poučný příběh o tom, jak nesejít z cesty. Je třeba se malilinko bát a hlavně zbytečně nikomu nic neprozrazovat. Ve světě číhá nejen na holčičky plno nástrah a je třeba se umět bránit.

Lehce rakvičkově zpracovaná pohádka na zcela známé téma. Loutky maňáskové, masky realistické, tance kreativní, hity chytlavé a autorské písničky jak jinak než v autorském podání Jakuba a Jitky Doubravových. Představení se snaží dovést diváky k interaktivitě, nejen herectvím, ale také s pomocí převleků, maňásků, masek a zejména pohybového divadla (jehož výrazové prostředky jsou úzce propojeny s autorsky vytvořenou hudbou).

Režie, hrají, scéna, loutky, hudba, kostýmy: Jitka a Jakub Doubravovi.

www.rajdo.webnode.cz