SPORT 2018

AC SPARTA PRAHA

U stanu Sparty bude možné potkat maskota Spartaka, budou připraveny fotbalové disciplíny jako střelba na přesnost nebo slalom se sparťanskými trenéry. Mimo to také malování sparťanských obrázků a malování na tvář. Každé dítě dostane také něco dobrého.

Kasp4 www.sparta.cz

SEBEOBRANA PRO DĚTI KRAV MAGA

Hlavním cílem systému Krav Maga je naučit kohokoliv, nehledě na věk, pohlaví, fyzické schopnosti a zkušenosti, jak se ubránit proti všemožným druhům útoků. Krav Maga pro děti je určena dívkám i chlapcům a má za cíl naučit je jak se vypořádat s nebezpečnými situacemi. 

Krav Maga pro děti je obranný systém s dynamickým programem, který učí děti reálné sebeobraně v přátelské atmosféře, kde se naučí, jak se ochránit za různých okolností. Tyto situace jsou simulovány formou hry. Trénink je zaměřen na pohybové dovednosti, rovnováhu, reakční čas, vytrvalost, reflexy a techniky sebeobrany. Pozornost je věnována prevenci agresivity a rozpoznávání nebezpečných situací.

Sebeobrana je vynikající prostředek proti šikaně. Pokud víte, že se umíte bránit, je to z Vás také cítit. To samo snižuje pravděpodobnost, že se dítě stane obětí šikany nebo že se ocitne v podobně nepříjemné situaci.

Ve stánku kravmaga si můžete si můžete s instruktory a instruktorkami vyzkoušet sebeobranu krav maga a bojové hry pro děti i maminky a tatínky 🙂

www.kravmaga.cz

PRAŽSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Kam dát své dítě v Praze na fotbal? Odpověď najdete na stanovišti Pražského fotbalového svazu, kde si také budete moci vyzkoušet různé formy fotbalu. Čekat na vás bude fotbalová klec, fotbalový kulečník či si budou moci děti zahrát na dvě mini branky. Chybět však nebudou ani vybrané pražské fotbalové kluby. Fotbal nás baví!

IMG_0352www.fotbalpraha.cz

 TIS – HUCUL CLUB

TIS – Nezávislé sdružení přátel přírody zorganizoval v r. 1972 ve svém odborném zařízení Hucul Club úspěšnou celosvětovou akci na záchranu vymírajícího huculského koně – jednoho z nejpřímějších potomků vyhynulého divokého koně evropského – tarpana. Záchrana vzácného zvířete se především díky obětavému a nezištnému úsilí členů Hucul Clubu podařila, z necelých 300 huculských koní, žijících na naší planetě v r. 1972, vzrostl počet huculských koní (původem z Karpat) na dnešních přibližně 1750 čistokrevných zvířat, která jsou evidována v chráněném genofondu mezinárodní organizace FAO. Podle českého zákona o plemenitbě tvoří od r. 1993 jejich příslušná část genový zdroj České republiky. V r. 1976 začal připravovat Hucul Club TISu poprvé své huculské koně také na práci zdravotnickou (vedle činnosti ekologické, pedagogické a sportovní) pod odborným vedením a dohledem Prof. MUDr. Karla Lewita DrSc, čímž dal mimo jiné podnět ke vzniku účinné metody pro léčbu civilizačních chorob, nápravu civilizačních vad i nezbytnou rehabilitaci a prevenci, a to nejen v našich zemích, ale i v okolních státech. Tak se zrodila a postupně rozšířila ve Střední Evropě hipoterapie, dnes už obecně známá a uznávaná součást moderní medicíny.

Na Kašpárkohraní budete mít jedinečnou možnost se seznámit s tímto jedinečným druhem koně, dozvíte se důležité informace, naučíte jak správně hřebelcovat, jak se starat o kopýtka a navíc se budete moci projet. Pokud budete chtít po Kašpárkohraní svého huculského kamaráda znovu vidět, nebydlí daleko 🙂 Hucul club totiž sídlí na adrese Zmrzlík 1 Praha 5 150 00.

13009997_10201707591487672_984916244_owww.huculclub.eu.

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE

České Softballová Asociace bude mít letos také své místo na Kašpárkohraní.

Na Letné najdete pálkařskou klec s nadhazovacím stojem ve které si můžete zkusit odpálit letící míč. Menší děti pak budou mít možnost vyzkoušet si odpal ze stativu. Kromě toho bude na místě ukázka výstroje catchera a na půjčení balóny a rukavice. Pod vedením zkušeného trenéra si také můžete vyzkoušet hodit i chytit správný softballový příhoz.

OBECNĚ O SOFTBALLU

– jedna z tzv. pálkovacích her, mezi které se řadí i kriket a baseball

– výjimečný sport, který klade vyrovnané nároky na techniku, fyzickou průpravu a strategii, proto také přitahuje inteligentní lidi a zajímavé osobnosti

– rychlý a dynamický kolektivní sport, kde víc než jinde závisí výsledek na schopnosti týmu spolupracovat, rychle vyhodnocovat situaci a také velmi na strategických dovednostech kouče

– česká národní reprezentace mužů patří dlouhodobě mezi nejlepších 10 týmů světa, reprezentace žen pak mezi prvních 5 v Evropě

2013-06-16 14.34.16sswww.softball.cz

VIETNAMSKÝ BADMINTON

Vietnamský badminton je streetová hra, která kombinuje možnosti hakysáku a vlastnosti badmintonového míčku. Hra není tak rychlá a během chvíle se jí naučí každý. Vietnamský badminton lze hrát na plácku, ulici, louce, pláži, sněhu i vevnitř. Přitom nehrozí, že rozbijete okno. Hru lze hrát ve dvou, či větší skupině. Pravidla jsou neomezená. Můžete si jen tak pinkat, nebo hrát přes badmintonovou síť. Míček je vyroben z plastového tlumiče a kachního peří.

www.vietnamskybadbinton.cz

 RC TATRA SMÍCHOV

Tatra Smíchov a České ragby prezentují sportovní aktivity pro děti a mládež. Ragby je ideální sport pro děvčata a chlapce od 6 ti let.Tatra Smíchov a České ragby je organizátorem programu pro neregistrované děti – Školní liga ragby aneb ragby do školy. Máme za sebou spoustu aktivních prezentací ragby a pevně věříme, že i vy a vaše děti se budou u nás v naší ,,puntíkaté“ Ragbyové Aréně, bavit.

www.tatrasmichov.com

  TJ TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran Střešovice je historicky nejúspěšnější florbalový klub v ČR! Na našem festivalovém stanovišti si účastníci Kašpárkohraní mohou vyzkoušet florbalové dovednosti (střelba, technika hole, zahrát si zápas proti hráčům Tatranu Střešovice 3 na 3, 1 na 1 nebo mezi sebou), zasoutěžit si v přesnosti střelby o florbalové ceny. Přijďte na Kašpárkohraní a dozvíte se zde veškeré informace o florbalovém oddílu Tatran Střešovice.

IMG_0454www.tatran.cz

SK BOXING PRAHA

Dejvický boxérský klub si speciálně pro Vás na Kašpárkohraní přípraví boxerský ring, kde se můžete utkat s profesionálními boxery. Třeba zjistíte, že se boxer skrývá i ve Vás :).

Na Kašpárkohraní si zaboxujete s Mistrem republiky kadetů v boxu Nikolasem Stojkou (reprezentatnt ČR) a Mistrem republiky v kategorii muži Danielem Táborským (reprezentant ČR)

Klub SK boxing Praha byl založen 10. září 1995 a zabývá se tréninkem úpolových sportů, především mládeže pro sportovní odvětví sebeobrany, amatérského boxu, fullcontactu, kickboxu, kondičního boxu. Klub pravidelně pořádá veškeré soutěže jak v juniorské, tak i v seniorské kategorii. Současně u nás trénuje mnoho mistrů a mistriň republiky jak v boxu, tak v thaiboxu. Náš klub navštěvuje kolem 400 členů. Domníváme se, že naše sportovní aktivity byly vždy přínosem mladé generaci a vytvářely další z mála programů sportem proti drogám. Hlásíme se k programu „Sport proti drogám“ s mottem „Nikdo se nenarodil pro šikmou plochu“.

IMG_7097www.skboxing.cz

FK DUKLA PRAHA

Dovolujeme si Vás pozvat v rámci krásné sportovně-společenské akce Kašpárkohraní k nám na sportoviště. Připravujeme pro Vás několik prožitkových atrakcí u kterých strávíte zajímavý čas. Přítomni budou profesionální trenéři mládeže a také legenda Dukly a současný sportovní ředitel Günter Bittengel. Těšíme se na Vás.

IMG_7195

ČESKÝ KULIČKOVÝ SVAZ

Na letošním Kašpárkohraní nesmí chybět pořádný cvrnkací turnaj. Síly můžete poměřit s mistrem světa  v kuličkách z roku 2011 Pavlem Zoufalým a v případě zájmu se zúčastnit i turnaje. Takže si nezapomeňte své skleněnky doma!

kuličkywww.kulicky.com

SE ŠKOLOU NA GOLF

Projekt Se školou na golf je určen pro žáky a studenty mateřských, základních, středních škol, gymnázií a vysokých škol. Cílem je seznámit je zábavnou a hravou formou s golfem tak aby získaly základní povědomí o tomto sportu již na školách během výuky tělesné výchovy nebo zájmových kroužků a vnímali golf jako atraktivní sport určený pro celou rodinu.

IMG_0098www.seskolounagolf.cz

SPORTLINES S.R.O. 

Jsme společnost, která se zabývá projekty pro firmy, cestováním, ale především akcemi a pobyty pro děti. Během školního roku s námi můžete vyrazit na školy v přírodě, lyžařské pobyty, adaptační kurzy a další školní akce. O prázdninách pro Vás pak připravíme letní nebo příměstské tábory.

Na Kašpárkohraní 2018 jsme si pro Vás připravili skákací boty, trampolínu a bungee running, těšíme se na Vás. :)

DSC01896www.sportlines.cz

TAEKWON-DO SONKAL

Oddíl Taekwon-do Sonkal Praha působí na Petřinách od roku 2004, učíme tradiční Taekwon-do i jeho  sportovní verzi s úspěchy od republikových soutěží až po mistrovství světa. Cvičí u nás děti od 6ti let, ale také žáci s pár dekádami života za sebou. 

V rámci naší prezentace budete mít možnost vyzkoušet základní kopy a údery na lapy, techniky skoků, kterými je Taekwon-do proslulé. Také se naučít pár sebeobranných pohybů nebo vyzkoušet rychlost svého pohybu v souboji molitanovými meči. 
Prezentovat nás budou zkušení držitelé černých pásků i medialisti z mistrovství republiky, Evropy i světa.

www.sonkal.cz