Kašpárkohraní 2015

Tisková zpráva   

Největší rodinný festival Kašpárkohraní se konal na Letné v neděli 14. června a zaznamenal rekordní počet návštěvníků.

 IMG_1297Tomáš Klus

Sedmý ročník největšího rodinného festivalu v Čechách Kašpárkohraní se konal v pražských Letenských sadech v neděli 14. června. Vystoupil zde zcela poprvé zpěvák Tomáš Klus, návštěvníkům zahrála též bejbypanková kapela Kašpárek v rohlíku. Největší hity z mateřských školek jako Polámal se mraveneček nebo Skákal pes přes oves si návštěvníci zazpívali v rockové úpravě s Márdim z Vypsané Fixy, který na Kašpárkohraní představil svůj hudební projekt Mixle v Piksle. Dětská opera Praha návštěvníky potěšila svými minioperkami o Červené Karkulce nebo Budulínkovi z dílny Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Nechyběla graffiti exhibice pod vedením Vladimira 518. Vstup na Kašpárkohraní, které moderovali herci Šárka Vaculíková a Jan Cina, byl zdarma.

IMG_0084V.O.S.A. Theatre a průvod obřích hybnostrojů.

Kašpárkohraní tento rok nabídlo průvody velkých „hybnostrojů“, ochutnávku pouličních divadelních představení, klauniád a žonglérských workshopů pod taktovkou V.O.S.A. Theatre, Circus Sacra nebo Squadra sua či interaktivní cirkusovou show Cirkus žlutá karamela v podání Divadla Mimos. Taneční škola Indance představila popbaletní představení Malá holka ve velkém světě, nechyběla oblíbená bublinová show v podání Václava Strassera. Malí návštěvníci se mohli zapojit do ekologické interaktivní instalace z recyklovatelných materiálů, kterou pořádala Galerie umění pro děti GUD. Milovníci sportu se vyřádili na ragby, golfu, florbalu, baseballu, softballu, jízdě na koni nebo také fotbalu, kde byl mimo jiné připravil Pražský fotbalový svaz setkání s autorem nejslavnější penalty na světě, která rozhodla o mistru Evropy v roce 1976 Antonínem Panenkou a dále jedním z nejlepších střelců v historii fotbalové ligy Horstem Sieglem. Nebo si děti mohly zahrát nejstarší sport v historii světa kuličky s několika násobným mistrem světa Pavlem Zoufalým. Na Kašpárkohraní se představila také sdružení postižených a handicapovaných sportovců TJ Zora a Sportability. Edukativní přesah Kašpárkohraní zastupovaly sbory dobrovolných hasičů, Český červený kříž a program připravený Armádou a Policií České republiky. Děti na Kašpárkohraní si mohly vyzkoušet také třeba hraní na africké bubny, malbu krajiny v plenéru a další kreativní aktivity. Dále si děti mohly zahrát společenské hry, jako například šachy, logické hry či hlavolamy. Organizátoři Kašpárkohraní letos již porduhé pořádali ve spolupráci s Nedoklubkem věcnou sbírku pro spolek rodičů předčasně narozených dětí. Sbírka byla úspěšná, na místě bylo vybráno dětské oblečení včetně dětských plen. „Dětská radost a úsměvy jsou pro nás motivací do dalšího ročníku a potvrzením toho, že jdeme správným směrem – Kašpárkohraní je festival, který dětem otevírá dveře do budoucnosti!“ doplňuje organizátor Viktor Souček.

IMG_0826Kašpárek v rohlíku.

Kašpárkohraní pořádala agentura Riff Raff ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a MČ Prahy 7. Záštitu nad festivalem převzali radní hlavního města Prahy Ing. Mgr. Irena Ropková, Jan Wolf a starosta MČ Prahy 7 Mgr. Jan Čižinský. Veškeré informace o festivalu na facebook.com/kasparkohrani a kasparkohrani.cz

IMG_1218Graffiti exhibice Vladimíra 518.

IMG_1154Squadra sua s hasičskou groteskou Bomberos.

IMG_0978Svezení na koních nabídl Hucul Club.

2015_kasparkohrani_poster_A4_mail (kopie)

Screen Shot menší verze (kopie) Screen Shot 2015-05-26 at 13.44.25 (kopie)