Program 2014

 Všichni kdo přišli v neděli na Kašpárkohraní rozhodně nelitovali a užili si skvělou zábavu!

Malé shrnutí jak to na letné vypadalo! 🙂 Těšíme se na Vás příští rok!

Screen Shot 2014-06-09 at 12.49.35

Největší rodinný festival Kašpárkohraní se konal na Letné v neděli 15. června, navštívil jej rekordní počet návštěvníků v historii.

IMG_6316 Nori Sawa s představením Vlkoryb na Kašpárkohraní

Šestý ročník největšího rodinného festivalu Kašpárkohraní se konal v pražských Letenských sadech v neděli 15. června. Na letošním „dětském mejdanu“ Kašpárkohraní se letos poprvé představila pop-rocková skupina MandragePískomil se vrací zde spolu s dětmi pokřtil zbrusu nové album nazvané Buďte první, komu se to líbí! a zpěvák Ben Cristovao vystoupil s EZYWAY, kteří zahráli mix pop-rocku s lehkým nádechem funky. Hudební sestavu doplnila kapela Sto zvířat, která hrála dětem v rytmech ska, reggae a swingu skladby ze svého alba pro děti Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách. Kašpárkohraní moderovali herci Šárka Vaculíková a Jan Cina. Vstup na festival byl jako vždy zdarma.

IMG_5663Moderátoři: Jan Cina a Šárka Vaculíková 

Organizátoři Kašpárkohraní letos poprvé pořádali ve spolupráci s Nedoklubkem věcnou sbírku pro spolek rodičů předčasně narozených dětí. Sbírka byla úspěšná, na místě bylo vybráno dětské oblečení včetně dětských plen. „Děkujeme návštěvníkům za podporu sbírky a jejich účast. Kašpárkohraní letos navštívilo rekordní počet návštěvníků v jeho historii,“ říká organizátor Viktor Souček. Divadelní program festivalu nabídl trio klaunů Squadra sua s pouliční hasičskou groteskou, pouliční divadlo Vlkoryb v režii loutkového mistra Nori Sawa, loutkové divadlo Kaká, tradiční i moderní pohádky v podání Damúzy a Divadla Mimos. Nechyběla ani oblíbená bublinová show Václava Strassera, areálem festivalu procházel taképro Kašpárkohraní charakteristický průvod obřích loutek.  Děti si mohly během nedělního odpoledne zkusit řadu sportů, jako například fotbalflorbalbox v ringu, veslování na trenažéru, desetiboj, softball, rugby, lukostřelbu či bouldering a mnoho dalších sportů včetně tzv. bezkontaktních, jako je tchoukball, kin-ball nebo lacros. Klub AC Sparta Praha reprezentovaný nejlepším střelcem fotbalové Gambrinus ligy Josefem Hušbauerem ukázal návštěvníkům pohár pro mistra ČR.  Kašpárkohraní nabídlo i akční ukázky zásahu, zatýkaní či přepadení policejní eskorty zábavnou formou ve spolupráci s občanským spolkem Prevence kriminality a představilo také sebeobranný systém Krav maga Global.

obrazek 5Prezentační stánek Nedoklubka.

Hlavní partner čistoty festivalu Pražské služby uspořádal zábavně naučný workshop o tříděném odpadu s přistaveným popelářským vozem, který byl volně dětem přístupný k nahlédnutí, stejně jako vozy sborů dobrovolných hasičů. Součástí programu bylo také cvrnkání kuličkami s mistrem světa v kuličkách Pavlem Zoufalým a stolní tenis se zrakově postiženými. Na své si přišli v tvůrčích dílnách také malí výtvarníci, divadelníci, šachisté či archeologové. Vlastní literárně-kreativní program si pro děti přichystala Fox gallery s uměleckou dílnou a hudebně divadelní ochutnávkou Veselé čtení, stánky nabídly i nepřeberné množství deskových her.

IMG_6916 (kopie)Squadra sua s představením Bombéros.

IMG_5766Pískomil se vrací představil a na Kašpárkohraní pokřtil novou desku “Buďte první komu se to líbí”.

IMG_6712Diváci při oblíbené show Václava Strassera na Kašpárkohraní.

Děkujeme, že jste přišli a užili si s Kašpárkohraním kouzelné nedělní odpoledne!

Josef Hušbauer nejlepší střelec Gambrinus ligy 2013/2014 a pohár pro mistra ligy na KAŠPÁRKOHRANÍ.CZ!

Josef Hušbauer na festivalu KašpárkohraníNa fotce: Josef Hušbauer mistr ligy, vítěz poháru a nejlepší střelec fotbalové ligy. AC Sparta Praha si připravila velké překvapení pro Kašpárkohraní.

Josef Hušbauer na KašpárkohraníZleva: Ivet, Josef Hušbauer, pohár pro mistra ligy, Viktor Souček – pořadatel Kašpárkohraní a René na největším rodinném festivalu v ČR.

IMG_6560 (kopie 2)Rugby s RC Tatra Smíchov.

IMG_6578 (kopie)Kašpárkohraní si pro děti připravilo různé sportovní aktivity.

IMG_7034 (kopie) Návštěvníci před vystoupením skupiny Mandrage.

IMG_6530Sbory dobrovolných hasičů Suchdol a Nebušice vytvořili zábavný program.

IMG_5899V areálu Kašpárkohraní děti bavily mimové z pražské katedry HAMU.