Hudba 2014

MANDRAGE

Mandrage je česká pop-rocková hudební skupina pocházející z Plzně založená roku
 2001 (Víťa Starý-zpěv, kytara + Matyáš Vorda-bicí). Přirozeným vývojem se ke kapele v roce 2003 přidává Michal Faitl (basa) a o rok později
 se ke kapele připojuje Pepa Bolan (kytara, zpěv). V roce 2005 natáčejí demosnímek “Říkala, že ji trápí cosi”
 a v roce 2006 na základě tohoto demosnímku kapela podepisuje smlouvu s Universal Music. 
Poté nic kapele nebrání v rozjezdu a tentýž rok vydává své 1. album: “Přišli jsme si pro vaše děti” (singly: Kapky proti slzám, Punk rock song) v roce 2009 vydává 2. album: “Hledá se žena” (singly: Hledá se žena, Už mě víckrát neuvidíš), v roce 2011 3. album “Moje krevní skupina” (singly: Františkovy Lázně, Šrouby a matice, Mechanik). Letos brázdí ČR se svým 4. albem “Siluety” (singly: Na dlani, Siluety, Tanči dokud můžeš). Za svou dosavadní kariéru sklidili mnoho ocenění v cenách Anděl, TV Óčko, Žebřík, Evropa 2 a na svůj účet si v roce 2012 připsali Zlatou desku za album „Moje krevní skupina“. Na svém posledním turné „Siluety“ úspěšně vyprodávají koncert po koncertu!

Dorazte na KAŠPÁRKOHRANÍ.CZ, ať je ne propásnete!

Promo foto Mandragewww.mandrage.cz

PÍSKOMIL SE VRACÍ

Pískomil se vrací na Kašpárkohraní

Tahle kapela pro děti a rodiče loni objela celou republiku a odehrála více jak 80 koncertů. Rodinám s dětmi přinesla jak živé a energické koncerty, tak studiovou deskou na cesty nazvanou „A kdy už tam budem?“. Díky tomuto CD si Pískomil získal řadu příznivců, a tak se mu před koncem roku podařilo vyprodat pražský Lucerna Music Bar.
Ale protože je Pískomil živé a neposedné zvíře, sype z rukávu pořád nové písničky. A právě teď je tu kapela s novým albem – na Kašpárkohraní budete mít speciální příležitost s Pískomilem pokřtít jeho novou desku nazvanou “Buďte první, komu se to líbí!“ Můžete být opravdu první, kdo dá prst nahoru, pokud  vás písničky naživo dostanou.
Album Pískomil nahrál v jednom z nejlepších studií (Sono Records), takže má skvělý zvuk a šťávu bez laciných dochucovadel.  A co víc: šanci zazpívat si na albu vyhrálo pár malých šťastlivců, kteří uspěli v Pískomilově soutěži. A protože Pískomil soutěží moc rád, těšte se, co si pro Vás na Kašpárkohraní přichystá tentokrát..

Rychlé špunty s sebou, křtít se bude v divokém tempu!

Pískomil_01www.piskomilsevraci.cz

STO ZVÍŘAT

TLUSTEJ CHLAPEČEK SE VČELOU V KALHOTÁCH aneb gangsta zpívánky… PROBUĎTE VE VAŠEM DÍTĚTI ZVÍŘE! (JESTLI UŽ SE DÁVNO NEPROBUDILO…)

 Téma tak trochu “jiných” písní, bylo ve vzduchu už několik let a to nejen kvůli těm 18ti dětem, které členové kapely mají…Textař a saxofonista Tomáš Belko vytáhl ze šuplíku texty, které mnohdy vznikly už v jeho adolescentním věku, doplnil je několika současnými a vzniklo tak zatím nejhravější a nejpestřejší album kapely, kde pod hudbou je podepsán zpěvák a perkusionista Honza Kalina, jedná se tak o “manželský” projekt této letité autorské dvojice. Mnohdy to působí tak, že Zvířata natočila svoje nejdrsnější album, ale letitá otcovská a pedagogická zkušenost obou tvůrců mluví jasně: “dítě je rovnocenný partner a tudíž není třeba ho nijak  podceňovat, ale ani zbytečně rozmazlovat…” V hudbě, která je pro jeho rukopis typicky rytmická, vzdává Honza Kalina hold svým oblíbeným kapelám a to napříč žánry. Proto tu najdete nejen ska a reggae, ale starý swing, doo-wap, latinu, ethno, rockabilly i vojenský pochod. Zkrátka takový pokus o malou hudební encyklopedii, aby děti měly šanci seznámit se i s žánry, které se v rádiích příliš nehrají. Každá píseň má navíc jakéhosi patrona, který je mimořádnou Zvířaty oblíbenou osobností a je zároveň mistrem ve svém oboru, zde však hraje na zcela absurdní nástroj. A tak na albu uslyšíte Radima Hladíka hrát na tenisovou raketu, Marka Ebena chrastit na dešťovou hůl, Jaroslava Svěceného hrát smyčcem na ramínko, Báru Polákovou tleskat, Františka Kopa bublat brčkem v limonádě, Roberta Kodyma hrát na nafukovací balonek, Jaroslava Uhlíře na triangl, Jiřího Macháčka pochodovat, Davida Černého hrát na guiro, divadelníky VOSTO5 luskat, mistra Evropy v boxu Ondřeje Palu hrát rukavicí na kopák a mnoho dalších oblíbenců kapely účinkovat v naprosto nečekaných partech. Album TLUSTEJ CHLAPEČEK SE VČELOU V KALHOTÁCH vyšlo 1.12. 2013, stejnějako 4 předchozí alba STO ZVÍŘAT na labelu 100PROmotion.

Sto zvířat - 2013 - Michal Linhartwww.stozvirat.cz

BEN CRISTOVAO A EZYWAY

Ben Cristovao ukazuje, že po pěti letech usilovné práce lze vybudovat hudební projekt s pevným jménem a zázemím. Na letošním Kašpárkohraní vystoupí společně s třineckou kapelou EzyWay. Pro tento rodinný festival si připravili speciální set, který protnou jejich společné skladby. Těšit se tak můžete na hit Be Mine z repertoáru Ezyway (hrají Kiss rádia, Fajn rádio a rádio Spin), který s nimi nazpíval Ben Cristovao. Druhou společnou věcí bude píseň z nového alba Bena, které nese název Made In Czechoslovakia. Jedná se o song MAM, pro který přizval Ben frontmana EzyWay Ezyho. Klip k této písni má téměř milion zhlédnutí na YouTube. Ezyho hlas navíc můžete aktuálně slyšet také v písni Little Happy – ústřední písni k pokračování filmu Bony a klid. EzyWay na hudební scéně nepůsobí příliš dlouho, přesto svým nasazením strčí do kapsy i ostřílené matadory. Sympatický mix pop rocku s lehkým nádechem funky osloví fanoušky napříč generacemi.

IMG_3507

Ezyway-Ben-Cristovao-Be-Mine

www.facebook.com/Cristovao.Ben