Ostatní aktivity 2014

PRAŽSKÉ SLUŽBY

Chcete vyhrát a zároveň se něco zajímavého dozvědět? Nevíte, do jakého kontejneru patří sklo, plato od vajíček nebo banánová slupka? Tak na tyto otázky a mnoho dalších dostanete odpovědi v infostánku Pražských služeb.

O dění v infostánku se starají dvě hostesky, které velkým i malým občanům pokládají otázky z oblasti třídění odpadu nebo se dotazují, do jakého kontejneru patří např. skleněná nebo plastová láhev. V případě správných odpovědí jsou soutěžící odměněni dárkovými předměty. U nás si malí Pražané zábavnou formou zasoutěží o spoustu zajímavých cen v podobě balonků, fixů, bonbonů, samolepek, klíčenek nebo boxů na svačinu.

IMG_0015IMG_0010www.psas.cz

SPORTLINES S.R.O. 

Jsme společnost, která se zabývá projekty pro firmy, cestováním, ale především akcemi a pobyty pro děti. Během školního roku s námi můžete vyrazit na školy v přírodě, lyžařské pobyty, adaptační kurzy a další školní akce. O prázdninách pro Vás pak připravíme letní nebo příměstské tábory.

Na Kašpárkohraní 2014 jsme si pro Vás připravili skákací boty, trampolínu a bungee running, těšíme se na Vás. 🙂

DSC01896www.sportlines.cz

SPORTJOY, O.S.

Sportjoy, o.s. nabízí všem návštěvníkům objevit netradiční sporty, o kterých nikdy neslyšeli. Tchoukball, Kanjam, Kin-ball, Americký fotbal, Lakros, Speedminton, Frisbee Ultimate a Shuttlecock.

Občanské sdružení Sportjoy pořádá Sportovně dobrodružné kempy pro děti od 5 – 15 let. Děti si na kempu vyzkouší přes 30 tradičních i netradičních sportů. O děti se starají vyškolení instruktoři a ukázky sportů jsou profesionálně zajištěny. Více informací o programu naleznete na www.sportjoy.cz, v případě zájmu se ozvěte na info@sportjoy.cz a nebo tel: +420776761301

fotogaleriewww.sportjoy.cz

PIATNIK PRAHA s.r.o.

Přijďte se podívat do našeho stánku, kde najdete spoustu báječné zábavy, zažijete velkou legraci a také Vám zde nabídneme inspiraci na skvělé dárky pro Vaše ratolesti. Můžete si u nás zkusit zahrát společenské hry pro malé i velké. Veškeré hry bude možné, v rámci festivalu, na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu. Přijďte se k nám pobavit a zasmát!

piatnik fotowww.piatnik.com

SDH PRAHA – SUCHDOL

Sbor dobrovolných hasičů Praha – Suchdol má 86 členů.  Pořádá každoročně Den s hasiči (ukázky techniky, zásahů apod.), Memoriál Františka Malého v požárním útoku (soutěž pro družstva hasičů) a ples (letos již 123.).

Máme kroužek Mladých hasičů. Spolupracujeme na akcích s Městskou částí (např. Čarodějnice).

 Jednotka SDH má 16 členů. Zasahovala v roce 2013 u 51 výjezdů.

Technika: cisterna Tatra 815, Renault Midlum, Ford Transit, motorový člun, dýchací přístroje, čerpadla atd.

SDH Suchdol v akci.www.hasici.praha-suchdol.cz

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ

Společnost Český červený kříž, je humanitární společností působící na celém území České republiky. Je státem uznanou národní společností Červeného kříže ve smyslu mezinárodního práva. Působí zejména v oblasti humanitární, sociální, zdravotní a zdravotně-výchovné. Naplňování poslání a plnění úkolů ČČK je všeobecně prospěšnou činností.

ČČK plní zejména tyto úkoly:

– působí v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva a poskytuje pomoc v případech katastrof a jiných mimořádných událostí

– poskytuje zdravotnické, záchranné, sociální a další humanitární služby

– působí jako výlučně uznaná pomocná organizace vojenské zdravotnické služby

– šíří znalost Ženevských úmluv

– působí v oblasti zdravotně-výchovné a spolupracuje s poskytovateli zdravotní péče

Všichni členové dodržují 7 základních zásad ČČK: humanita, nestrannost, neutralita, nezávislost, dobrovolnost, jednota, světovost.

ččkwww.cckp9.cz

BAOBAB

Baobab je velký strom, to nejspíš všichni víte. Je tak velký, že se do něj vejde třeba celá domácnost. A říká se o něm, že je kouzelný. Jeho obrovské květy tedy rozhodně opylují netopýři, to už je dost podivné, nemyslíte? A pak je Baobab  také nakladatelství. A to je, na rozdíl od toho afrického stromu, úplně maličké. Vejde se na jeden stůl.

 Baobab je malé alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti a mládež. Na letošní Kašpárkohraní přijíždí Baobab mimo jiné s Chrudošovým zvěřincem a jeho maskami kocoura Vtoma a myšáka Žeryho. Přijďte si k nám masky vybarvit a vystříhat, kdo ve výrobě uspěje, masku nasadí a může si hrát. Na co? Na honičku kočky s myší a naopak!

b (1 of 1)www.baobab-books.net

MINISTERSTVO OBRANY

Ministerstvo obrany si pro všechny děti i dospělé připravilo prezentaci projektu „Příprava občanů k obraně státu“. Těšit se můžete na kvízy a soutěže s vojenskou tématikou. Díky Ústřední vojenské nemocnici si budete moci vyzkoušet základy první pomoci při úrazech, krvácení a zlomeninách či si prohlédnout vojenskou sanitku. Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů, jehož zakladateli jsou Roman Šebrle a Robert Změlík, si pro všechny odvážlivce připravil výběrové disciplíny desetiboje. Své dovednosti si prověříte na veslařském trenažeru či laserové střelnici z Armádního sportovního centra DUKLA. Těšíme se na vaši návštěvu.

IMG_2886www.army.cz

SDH NEBUŠICE

Sbor dobrovolných hasičů, který úspěšně funguje již 133 let.

sdh nebušicewww.sdhnebusice.cz

 SDRUŽENÍ PREVENCE KRIMINALITY

Jsme skupina lidí sloužících v různých ozbrojených složkách (Policie ČR, Vězeňská služba, Celní správa, Armáda ČR, Městská policie), která se rozhodla dělat i mimo své služební povinnosti prevenci kriminality. Prevenci děláme stylem akčních ukázek pro děti i širokou veřejnost.

Spolupracujeme s Muzeem Policie ČR, kde při Muzejní noci či Ledové Praze zastupujeme předvedení činnosti současné Policie ČR.

Na ukázce můžete očekávat zadržení pachatele Službou kriminální policie a vyšetřování (SKPV). Dále zásah proti zvláště nebezpečným pachatelům za využití Zásahové jednotky a mnoho dalšího. A nakonec si můžete vyzkoušet, jaké je mít na sobě neprůstřelnou vestu či držet útočnou pušku.

www.srog.cz

BRILIANTINA

Briliantina je sběratelsky – kreativní projekt, který přináší ty nejkrásnější prstýnky. Dívky je mohou nejen sbírat, ale mohou se pokusit navrhnout prstýnky vlastní. Nejlepší návrhy jsou součástí sběratelské kolekce Briliantina.

“Briliantina – Inspired by you”

13795184140484 DSCN9643 (kopie)www.briliantina.com

MINDOK

Vydavatelství moderních společenských her MINDOK představí na Kašpárkohraní řadu nových i osvědčených her a to zejména her pro jednoho hráče z řady SMART games. Velmi zajímavé jsou například hry pro nejmenší děti a mezi nimi novinka Králik Kuk!

BOX SG017 CZ Kralík Kukwww.mindok.cz

 IGRÁČEK

,,IGRÁČEK – Na co si budeme hrát?”- kreativní dílnička – vytvoř si svého IGRÁČKA

IGRACEK_logo_maslewww.igracek.cz www.efko.cz 

NAKLADATELSTVÍ PASEKA DĚTEM

Srdečně vás zveme do stánku Nakladatelství Paseka, kde si můžete vybrat z velkého množství dětských knížek, které budeme na Kašpárkohraní nabízet se slevou 30 %! Pro ty nejmenší jsme připravili čtyři knížky obrázkových příběhů Jaro, Léto, Podzim a Zima německé autorky Rotraut Susanne Bernerové, které se i u nás staly bestsellerem. A není divu – knížky plné příběhů nejrůznějších postaviček a zvířátek děti neomrzí, navíc rozšiřují slobní zásobu, podněcují fantazii a rozvíjejí pozorovací schopnosti.

Z dalších knížek doporučujeme trilogii o lichožroutech Lichožrouti, Lichžrouti se vracejí a Lichožrouti navždy Pavla Šruta a Galiny Miklínové. Lichožrouti byly vyhlášeni Knihou desetiletí Magnesia Litera a získali i další významná ocenění. Všechny tři díly jsou k dispozici také jako audio nahrávky, které neopakovatelným způsobem namluvila herečka Bára Hrzánová. Děti určitě potěší i Lichožroutí pexeso, plyšová figurka lichožrouta Hihlíka a také karetní hra Černá fusekle, která pobaví celou rodinu.

A tím nabídka zdaleka nekončí, přijďte se přesvědčit!

lichozrouti

www.paseka.cz

SKIBI KIDS – Dětská kola a cyklistická dráha medvídka Skibiho!

Ani letos nebude na Kašpárkohraní chybět medvídek Skibi se svou pověstnou dráhou pro dětské cyklisty. Skibi s sebou přiveze potřebné vybavení, které si mohou děti zdarma půjčit a na dráze si dosytosti zajezdit. Pro první jednostopé zkušenosti nejmenších cyklistů budou k dispozici odrážedla, dále je možné vyzkoušet dětská kola pro všechny věkové kategorie až po 24 palcová (9-12 let) kola s přehazovačkou pro nejnáročnější malé cyklisty. Zapůjčení helmy společně s kolem je u Skibiho samozřejmostí. Méďu na jeho cestách doprovází i kouzelný stan plný atraktivních dětských dresů, kraťasů, šátků a rukavic na kolo a dalšího potřebného vybavení pro cyklistiku dětí a juniorů. Ve stanu nebudou chybět ani další věci z obchodů Skibi Kids, jakými jsou potřeby pro dětské plavání nebo outdoorové aktivity. Zaslechli jsme, že se Skibi chystá ve svém stanu speciálně pro Kašpárkhoraní vykouzlit na všechno zboží velice lákavé ceny. Určitě si je nenechte ujít.

skibi-detska-draha

www.skibi.cz

PRO MALÉ DOBRODRUHY

Připravili jsme si pro Vás neuvěřitelné aktivity pro malé i velké dobrodruhy. Objevte jestli se ve Vás skrývá dobrodružný duch!!!

pro lalé dobrodruhywww.promaledobrodruhy.cz

NINTENDO

Přijďte si vyzkoušet revoluční herní konzoli Wii U.

nintendo fotowww.mojenintendo.cz

TOYPEX

Chystáte se na Kašpárkohraní? Jestliže ano, tak rozhodně nezapomeňte navštívit stánek firmy TOYPEX, kde Vás čeká spousta zábavy. Můžete se těšit na celou řadu kreativích hraček, které zaujmou nejen Vás, ale hlavně Vaše děti. Neváhejte a přijďte si k nám pohrát s ekologickou stavebnicí PlayMais, která Vás snad nikdy neomrzí, dále s tradičními kostkami TOPA české výroby, jejichž kvalita je ověřená našimi rodiči i prarodiči. Představíme také novinku na českém trhu – sportovní a zábavní sestavy SUPRAFORT vhodné pro vnitřní i venkovní použití nebo si děti mohou pohrát se zvláštní hračkou BILIBO i sportovním náčiním, které rozvíjí fantazii dětí stejně jako jejich pohybovou zdatnost. O dalších výrobcích, ale i zvýhodněných cenových nabídkách získáte více informací na našem stánku.

SAM_3087

PlayMais WORLD FARM Coverwww.toypex.cz 

PARTY FIT

Chůze je nejúčinnější aerobní pohyb pro spalování tuků, vyzkoušíte si procházku na pásech s motivační hudbou s cvičiteli, kteří zhubli na pásech 30 kg, zábava pro celou rodinu od 10-70 let, soutěž o měsíční volné vstupné do našich center.

SPOTHEE

www.partyfit.cz

PÁRTY KLOKOČKA

P1110259 www.partyklokocka.cz