Sport 2014

AC SPARTA PRAHA

Sparťanské nábory nikdy nekončí

Máte doma malého fotbalistu (nebo fotbalistku) a chcete mu dopřát pravidelný pohyb v rámci zábavných tréninků zaměřených na všestrannou pohybovou přípravu a základní fotbalové dovednosti? Přihlaste ho do Sparťanské fotbalové školičky.

Tréninky jsou určené pro děti narozené v letech 2008 a 2009. Naši profesionální trenéři jsou absolventy nebo studenty Fakulty tělovýchovy a sportu na Karlově univerzitě. Trénujeme dvakrát týdně v Tréninkovém centru Strahov, kde je pro děti připraveno veškeré potřebné zázemí.

Zapsat či odhlásit se lze kdykoliv v průběhu roku, je tedy pouze na vás, kdy váš malý fotbalista chce trénovat.

Pro více informací neváhejte kontaktovat trenéry Sparťanské fotbalové školičky na emailové adrese skolicka@sparta.cz. K dispozici je vám také facebooková stránka Facebook.com/skolickaACS.

DSCN002www.sparta.cz

FK DUKLA PRAHA

Dovolujeme si Vás pozvat v rámci krásné sportovně-společenské akce Kašpárkohraní k nám na sportoviště. Připravujeme pro Vás několik prožitkových atrakcí u kterých strávíte zajímavý čas. Přítomni budou profesionální trenéři mládeže a také legenda Dukly a současný sportovní ředitel Günter Bittengel. Těšíme se na Vás

image001www.fkdukla.cz

RUGBY CLUB TATRA SMÍCHOV, o.s.

RC Tatra Smíchov je tradiční pražský ragbyový klub, který dosáhl mnoha sportovních úspěchů, včetně 6 titulů Mistr ČR. Rozvíjíme nejen sportovní dovednosti dětí, ale učíme je i základní hodnoty ragby jako je fair-play, kamarádství a respekt k soupeři i rozhodčím. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, neboť chceme, aby si děti utvořily kladný vztah ke sportu a aby vyrůstaly v kolektivu svých vrstevníků. Pokud vás ragby zaujalo, najdete nás na adrese Smrčínská, Praha 5.

IMG_0828www.tatrasmichov.com

PRAŽSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Pražský fotbalový svaz (PFS) představuje největší regionální fotbalový svaz. PFS zabezpečuje a organizaci a řízení všech fotbalových soutěží na území hl. města Prahy. V současné době působí v rámci PFS 115 fotbalových klubů, v nichž je organizováno více než 600 týmů a na 15 tis. členů

PFS se mimo organizace soutěží věnuje velmi podpoře mládežnického fotbalu a to prostřednictvím několika projektů, z kterých se stávají již projekty tradiční. Řadí se mezi ně Dětský fotbalový pohár, Neberte nám naši hru, Tour de club, Můj první klub aj.

Na rodinném festivalu Kašpárkohraní budou pro děti připraveny praktické ukázky základních fotbalových dovedností, které si budou moci děti vyzkoušet pod dohledem zkušených trenérů. Rodiče se budou moci dovědět vše podstatné, co je potřeba k začátku fotbalové kariéry jejich dítěte.

2021-IMG_0684www.fotbalpraha.cz

KRAV MAGA GLOBAL

Krav MaGa je v současné době považován za jeden nejefektivnějších sebeobranných systémů na světě. V České republice Krav Maga Global provozuje přes 20 oficiálních tréninkových míst. Mimo pravidelných kurzů jsou po celé ČR pořádány tématické semináře pro veřejnost, školy, ozbrojené složky, neziskové organizace a firmy. Česká sekce Krav Maga Global se v ČR rovněž zaměřuje na osvětu týkající se managementu osobní bezpečnosti, zejména u žen a dětí.

Krav Junior je program speciálně navržený pro děti a dospívající. V rámci programu organizujeme pravidelné tréninky sebeobrany, tématické akce a semináře zaměřené na prevenci sociálně patologických jevů. Učiňte krok pro bezpečnost Vašich dětí, navštivte nás na Kašpárkohraní!

Krav Juniorwww.krav-maga.cz

SK BOXING PRAHA 

Klub byl založen 10. září 1995 a zabývá se tréninkem úpolových sportů, především mládeže pro sportovní odvětví sebeobrany, amatérského boxu, fullcontactu, kickboxu, kondičního boxu. Klub pravidelně pořádá veškeré soutěže jak v juniorské, tak i v seniorské kategorii. Současně u nás trénuje mnoho mistrů a mistriň republiky jak v boxu, tak v thaiboxu. Náš klub navštěvuje kolem 400 členů.

Pro naše velmi kvalitní výkony nám bylo přiděleno jedno ze čtyř SCM – sportovních center mládeže, při ČBA (České boxerské asociaci) v ČR. Vrcholoví sportovci klubu se pohybují na nejvyšší úrovni v ČR a zaznamenali mnoho úspěchů v zahraničí. Po celou dobu fungování našeho klubu se u nás vychovává mládež pro kladný přístup ke sportu, fair play jednání a cti zásad olympionismu. Každoročně pořádáme Memoriál Julia Tormy. Domníváme se, že naše sportovní aktivity byly vždy přínosem mladé generaci a vytvářely další z mála programů sportem proti drogám. Hlásíme se k programu “Sport proti drogám” s mottem “Nikdo se nenarodil pro šikmou plochu”.

obr1 boxingwww.skboxing.cz

KAKUTOGI ACADEMY

Kyokushin Karate (cesta pravdy)-je nejtvrdší forma stylu karate. Děti se v oddíle učí rány nejen přijímat, ale i rozdávat, stávat se vůči okolnímu světu odolnějším. V neposlední  řadě je zde ale zároveň kladen důraz na duchovní součást cesty karate do, která pomáhá dětem rozpoznávat správnou etiku morálky chování vůči sobě a také správnou etiketu chování vůči ostatním. Tréninky jsou vedeny pod mistrem Evropy a vícemistrem světa v tomto stylu a zároveň také reprezentantem Kick boxu “K1” Janem Soukupem, který dlouhá léta studoval tato bojová umění i v Japonsku.

honza kvalita

www.kakutogiacademy.cz

TJ TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran Střešovice je historicky nejúspěšnější florbalový klub v ČR! Na našem festivalovém stanovišti si účastníci Kašpárkohraní mohou vyzkoušet florbalové dovednosti (střelba, technika hole, zahrát si zápas proti hráčům Tatranu Střešovice 3 na 3, 1 na 1 nebo mezi sebou), zasoutěžit si v přesnosti střelby o florbalové ceny. Přijďte na Kašpárkohraní a dozvíte se zde veškeré informace o florbalovém oddílu Tatran Střešovice.

florbal3florbal6florbal23florbal33florbal38florbal44www.tatranflorbal.cz

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE

České Softballová Asociace bude mít letos také své místo na Kašpárkohraní.

Na Letné najdete pálkařskou klec s nadhazovacím stojem ve které si můžete zkusit odpálit letící míč. Menší děti pak budou mít možnost vyzkoušet si odpal ze stativu. Kromě toho bude na místě ukázka výstroje catchera a na půjčení balóny a rukavice. Pod vedením zkušeného trenéra si také můžete vyzkoušet hodit i chytit správný softballový příhoz.

OBECNĚ O SOFTBALLU

– jedna z tzv. pálkovacích her, mezi které se řadí i kriket a baseball

– výjimečný sport, který klade vyrovnané nároky na techniku, fyzickou průpravu a strategii, proto také přitahuje inteligentní lidi a zajímavé osobnosti

– rychlý a dynamický kolektivní sport, kde víc než jinde závisí výsledek na schopnosti týmu spolupracovat, rychle vyhodnocovat situaci a také velmi na strategických dovednostech kouče

– česká národní reprezentace mužů patří dlouhodobě mezi nejlepších 10 týmů světa, reprezentace žen pak mezi prvních 5 v Evropě

2013-06-16 14.18.53ss2013-06-16 14.34.16sswww.softball.cz

ČESKÝ KULIČKOVÝ SVAZ

Organizátor kuličkových turnajů dospělých a mládeže, zve účastníky Kašpárkohraní na dětské hřiště. Zde si každý bude moci tento sport vyzkoušet a v případě zájmu se zúčastnit i turnaje. Seznámíte se tak se sportem, který je podle historických pramenů ze všech nejstarší a ve kterém mají Češi dokonce mistra světa Pavla Zoufalého, který se kuličkovému sportu věnuje od založení Českého kuličkového svazu, tj od roku 1999. Za tu dobu se mu podařilo dosáhnout značného množství úspěchů a zde jsou ty největší z nich: 3 násobný mistr ČR, 6 násobný vítěz Národního žebříčku ČR (celoroční soutěž), Mistr světa z r. 2011.

Zoufaly1  kuličky

Na fotografii: Mistr světa roku 2011 Pavel Zoufalý  www.kulicky.com 

SK START PRAHA

SK START byl založen v roce 1950 jako sdružení deseti sportů s původním názvem Tělovýchovná jednota – TJ START. O vznik se významně zasloužil pan Zdeněk Mádl.

Již od počátku byly oddíly SK START účastníky soutěží extraligových, ligových a přeborů v kategorii mužů, žen, juniorů, dorostu a žactva. Nejlepší závodníci byli členy reprezentace i účastníky Olympijských her, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Stěžejními sporty byly zejména lukostřelba, stolní tenis, tenis a volejbal. Samozřejmě získávali členové SK START v těchto sportech i tituly mistrů republiky.

lukostřelba www.lukostrelba.skstart.com

BOULDER BAR

Lezecká stěna, příjemný nekuřácký bar, dětský koutek Bouldránkov, kurzy lezení pro děti i dospělé, dětské narozeninové oslavy

Bouldering – lezení krátkých cest bez lana je bezpečná forma lezení, kde se pohybujete volně bez jištění a případný pád je do matrací, které jsou po celé ploše stěny. Na naší bouldrové stěně může lézt každý od nováčků a nejmenších až po zdatné lezce. Celková plocha stěny je přes 300 m2 a její maximální výška činí 4 m. Po celé ploše pod stěnou je perfektní dopadiště.

Na stěně jsou označené cesty -bouldery, které začátečníky, ale i špičkové lezce vedou profily vzhůru či do stran a usnadňují tak pobyt na boulderovce všem, kdo jsou tu poprvé anebo lezou sami.

Proč bouldering pro děti? Lezení  je pro nás naprosto přirozený pohyb. Při lezení používáme všechny končetiny a tím nedochází k jednostrannému přetížení. Abychom se udrželi na stěně, musí se všechny naše svaly zapnout a to i takové,  o kterých vůbec nevíme , že máme. Při takovémto pohybu  nám tedy nesílí  jenom paže, ale je kompletně zapojeno celé tělo. Děti se svalově zpevní a jsou ochráněny před vznikem vadného držení těla. Lezení výrazně  rozvíjí koordinaci pohybu a rovnováhu. K lezení je zapotřebí  koncentrace, proto u dětí během pohybu dochází ke zklidnění , musí se soustředit pouze na jednu věc, čehož se dá využít u hyperaktivních a až moc živých dětí.

Kurzy jsme sestavili pro jednotlivé věkové skupiny, s respektováním  vývoje dítěte a jeho schopností. Náplň kurzu je vypracována spolu  s našimi zkušenými instruktory a dětským fyzioterapeutem tak, aby děti maximálně rozvíjela,ale nepřetěžovala.

Na Kašpárkohraní jsme připravili mobilní lezeckou stěnu Balvan, kde se vašim dětem i vám budou po celou dobu věnovat naši instruktoři.

BB najdi si svou cestu …

Foto na webwww.boulder.cz

KUNG FU FACTORY

Jsme škola bojových umění, máme tělocvičny v Praze a okolí.

Učíme děti tradiční shaolin. Ti nejlepší mohou projít přímo k čínskému mistrovi a cvičit u něho styl wudang. Náš trénink vede k flexibilitě, ke zvýšení psychické a fyzické zdatnosti, zejména síly, pružnosti a hbitosti. Také posiluje schopnost učení a koordinace. Mezi našimi instruktory je i mistr ČR z roku 2005 (Czech Open).

kung-fuwww.wudang-praha.estranky.cz 

LEZENÍ PRO VŠECHNY

Vnitřní a venkovní stěna, kurzy lezení pro děti a dospělé, příměstské tábory, narozeninové oslavy. Lezení pro všechny pořádá svoje kroužky a kurzy lezení na lezecké stěně na Ruzyni. Základem našeho lezeckého centra je velká vnitřní a vnější lezecká stěna. V součtu obě stěny mohou nabídnout lezeckou plochu více jak 1 000 metrů. Součástí je také posilovna, bouldrovací místnost a bouldrový kámen pro děti. Na venkovní stěně je k dispozici také velká trampolína a dětské pískoviště. Na stěně jsou k dispozici i cesty po zvířátkách pro malé děti. Lezení je možné vyzkoušet i s dětmi kolem 4 let.

Během roku pořádáme lezecké kurzy pro děti a dospělé. Kurzy vedou licencovaní instruktoři a vždy o 2 děti se stará jeden instruktor. V době prázdnin probíhají na naší stěně příměstské tábory a pořádáme i kurzy lezení na skalách. U nás je možné zorganizovat i narozeninové oslavy.

CRW_4784www.lezeckekurzy.cz

 TANEČNÍ ŠKOLA INDANCE

Taneční škola InDance Vám nabízí příležitost, jak být IN v každém věku.

Předškoláci, školáci, poškoláci, dospěláci – na věku a taneční pokročilosti nezáleží. Taneční škola InDance si zakládá na radosti z tance a přináší skvělý pocit ze zdravého pohybu. Vyhlaste válku bolavým zádům, zkráceným svalům a špatné fyzičce. Taneční škola InDance má již více než 1500 tanečníků, ve134 kurzech, 20 sálech a 5 městech v rámci celé České republiky. Svůj kurz si můžete najít na webových stránkách www.indance.cz

IMG_7764www.indance.cz 

WWW.FREESTYLESTORE.CZ

Na Kašpárkohraní jsme si pro Vás připravili tyto super aktivity!!!

1. exhibice, show, představení  zkušených jezdců, několikrát během dne

2. škola, možnost veřejnosti naučit se triky pod dohledem našich instruktorů

3. soutěž, o věcné ceny z naší nabídky , o slevové kupony na naše produkty atd.

Těšíme se na Vás!

1969169_263990900445101_1899921579_nwww.freestylestore.cz

CHEER ACADEMY 

Cheer Academy je taneční a gymnastická škola pro děti. Její výjimečnost tkví v koncepčnosti, ucelenosti a všestrannosti pohybové výuky se zaměřením na cheerleading. Poskytuje univerzální pohybové vzdělání v gymnastice a akrobacii, klasickém i moderním tanci. Součástí studia jsou i tzv. stunty – tedy stavění pyramid. Výuka je rozvržena od 4 do 16 let a odpovídá věkovému rozřazení soutěžních kategorií sportovního cheerleadingu. Minnies od 4 do 6 let, Peewees od 7 do 11, Junior od 12 do 16let. Děti při studiu postupují dle věku a dosažených dovedností z jedné kategorie do druhé.

Pro juniorky jsou pohybové kurzy doplněny i o kurzy teoretických znalostí pravidel sportů vhodných k cheerleadingu, kurzy líčení a stylingu, osobní prezentace a mediálního tréninku. Vyučujícími na Cheer Academy jsou špičkoví taneční pedagogové a trenéři s bohatými zkušenostmi z cheerleadingu a gymnastiky. Vzhledem k tomu, že cheerleading není ryze dívčí sport, plánujeme rozšířit výuku i o chlapce a umožnit tak trénovat i další z kategorií cheerleadingu – partner stunts.

Cheer Academy poskytne vašim dětem náplň a zážitky na celý život.

foto 3www.cheeracademy.cz

TJ ZORA PRAHA

Jsme tělovýchovná jednota nevidomých a slabozrakých sportovců všech věkových kategorií, které vznikla v roce 1977. V současné době provozujeme tyto sporty: běžecké lyžování, tandemovou cyklistiku, kuželky, simulovanou zvukovou střelbu, goallbal, showdown, šachy, windsurfing, vodní sporty, turistiku. Našim posláním je organizovat  na výkonnostní úrovni sportovní a pohybové aktivity  pro nevidomé a slabozraké sportovce.

Na Kašpárkohraní budeme prezentovat simulovanou zvukovou střelbu, šachy, kuželky, showdown při hezkém počasí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

www.tjzora.cz