Umělecké dílny 2014

VLADIMÍR 518 A OMEGA GRAFFITI EXHIBICE

Unikátní graffiti exhibice pod vedením zkušených writerů Omega a Vladimíra 518, který kromě své hudební tvorby je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény, ilustrátor, autor scénografií, je členem audiovizuálního seskupení SPAM, které se specializuje na synchronizaci zvuku, videa a laseru. Skupina má za sebou projekty pro budovy bývalého Federálního shromáždění, Nové scény Národního divadla, nebo Rudolfina. Ilustroval několik knih a pravidelně spolupracuje i na obalech desek různých hudebních interpretů. Pravidelně kreslí autorské příběhy pro komiksové noviny KIX.

Omega 

Existuje-li něco, co by sjednotilo Omegovu tvorbu, pak by to mohlo znít asi takto: „To podstatné se děje venku.“ Ať už budeme v jeho případě hovořit o „překonání hranic graffiti“, nebo o výsostném street artu, či umění ve veřejném prostoru, veškeré tyto škatulky se při „bližším ohledání“ Omegovy práce stanou zbytečnými a omezujícími. Důvtip, vnímavost a bystrost, s nimiž zasahuje do našeho společného veřejného prostoru a jemnými nuancemi přetváří to, co považujeme za obvyklé v nevšední, ho staví mezi nejoriginálnější tvůrce současného umění.

Popusťte uzdu své fantazii malovat se bude klasické graffiti, čili základ ze kterého vycházejí oba umělci, písmena jejich barvy a tvary. Vytvořte jedinečné dílo na mobilní graffiti stěně, přímo v areálu Kašpárkohraní.

v2518

grafittiwww.biggboss.cz

OBRÁZKOVÝ OSTROV A JUPÍKOVA KREATIVNÍ DÍLNA

Pod vedením výtvarnice Lenky Procházkové

Výtvarnice Lenka Procházková nejraději maluje vše příjemné okolo nás, vyjádřené jednoduchými symboly. Obrázky, které jako tisky prodává, jsou kolorované perokresby, volnou malbu dělá kombinovanou technikou nebo akrylátovými barvami. Její obrázkové ostrovy jsou krámky plné nezbytně nutných věcí pro každodenní radost.

obrazkovy ostrovwww.obrazkovyostrov.cz  www.jupik.com

 FOX GALLERY

Život je umění – FOX GALLERY. FOX najdete v Křemencově ulici nedaleko Mánesa. FOX není úplně typickou galerii, nýbrž projektem, který se usiluje o přibližování umění a designu veřejnosti bez rozdílu věku. Motivuje své návštěvníky k návštěvě skutečných galerií. Mottem společnosti je LIFE IS ART, Život je umění. Pojem umění FOX chápe jako cokoli výjimečně dobře umět. Kamenou podobu FOX Gallery tvoří dvě patra. První patro je věnováno umění. Najdete zde obrazy, skleněné sochy, sběratelské umělecké šperky, objekty – díla především českých autorů. FOX se rovněž soustředí na představování klauzurních a diplomových prací studentů ateliéru K.O.V, ale také dalších uměleckých škol. Soustředí se rovněž na podporu mladých, nadějných umělců ale také renomovaných osobností umění a designu. Dolní patro galerie propojuje reálný život s uměním a designem. Najdete v něm expozice českých firem, kteří spolupracují s designéry a jsou tak dobrým příkladem pro ostatní české výrobce, ale také ukázkou vynikající české práce. Kromě jiného v tomto prostoru FOX realizuje umělecké dílny pro děti, ale i dospělé. Pořádá také art camp v Krkonoších a několik příměstských táborů zaměřených na historii umění, ale objevování města prostřednictvím objektivu. FOX také pořádá komorní koncerty, divadla a módní přehlídky. Vozí v létě děti do hor na art camp, kde dětí tvoří pod vedeních designérů, umělců. Cílem FOX je šíření stylu ve společnosti. S tímto záměrem vydává FOX internetový časopis FOXMAG, který najdete na webu FOX Gallery. Projekt FOX je jedním ze tří finalistů Czech Grand Design 2013 “Obchod roku”.

fox_gallery_foto_Rasl_003  7 (kopie)www.foxgallery.cz

DANDELION

Rádi tvoříte? Jste vítáni v naší dílně DANDELION, která se zabývá nejen vzdělávacími kurzy , ale i výtvarnými dílnami pro děti. Na akci Kašpárkohraní  jsme pro Vás připravili dílnu, kde si můžete vytvořit  své originální girlandy. Podle šablonky  vystřihnout , slepit a posléze vymalovat dle své fantazie jednotlivé ptáčky z papíru a zavěsit na větvičku. Vystřihovat můžete nejen ptáčky, ale i  jiné motivy, např. Motýlky, kytičky nebo lodičky atd….

Veškerý materiál k této girlandové dílně, jako je: barevný papír, lepidla, fixy, barvy, bavlnky  Vám bude k dispozici zcela zdarma. Dílny jsou určeny pro děti od 3 let. Těšíme se na Vás!

dandelion obrazek

 

NOVÁ AKROPOLIS o.s.

Ateliér Minerva, který pracuje v rámci občanského sdružení Nová Akropolis se zaměřuje na výrobu archeologických reprodukcí starých kultur. Snažíme se studovat staré techniky malby a co nejvěrněji je napodobit při vytváření jedinečných reprodukcí archeologických nálezů ze starověkého Egypta, Řecka i Říma, kultur Střední a Jižní Ameriky, starověké Indie, Číny, Blízkého Východu i Evropy. Pořádáme přednášky a výtvarné dílny pro děti i dospělé. V naší dílně si budete moci vyzkoušet malování a patinování archeologických reprodukcí různé obtížnosti. Pro nejmenší budou připraveny omalovánky s tématikou starověkého Egypta.

novaakropicwww.akropolis.cz

 

POHÁDKOVÉ ŠACHY

Přijďte se k nám podívat a:

–       poslechnout si pohádku O Kameni tisíce barev,

–       seznámit se s Bělenem, Černínem a ostatními členy šachového království,

–       naučit se hrát šachy,

–       zahrát si šachy,

–       vyrobit si vlastní šachovou figurku a zvítězit v soutěži o nejkrásnější figurku.

O nás a proč jsme:

Šachy rozvíjí u dětí strategické myšlení, soustředění a trpělivost.

“Pohádkové šachy” navíc…

  1. Přitáhnou děti ke hře – Figurky nejsou abstraktní, jsou to pohádkové postavy. Povzbuzují tak dětskou fantazii, zvědavost a hravost. I pravidla podáváme zábavnou formou příběhů.
  2. Jsou z přírodních materiálů – Jsou vyrobeny z dřeva a vlněné plsti.
  3. Vytváří společenství – Chceme vytvořit prostor pro setkávání se a výměnu zkušeností.

Těšíme se na Vás!

DSC_0284anetwww.pohadkovesachy.cz

KOUZELNÉ DÍLNY ALADINE

1. Dílnička pro děti od 2,5 do  6  let

Malované kouzelné příběhy a pohádkové medailonky. Pohádková výtvarná dílna pro děti od 2,5 roku. Pomocí velkých kreativních razítek vykouzlíme na papíře příběhy zvířátek, princezen a světa kolem nás. Velké obtisky nám umožní obrázky vybarvovat, vystřihovat a domů si odnesete překrásné dílko hodné vystavení! A jako bonus navíc si vyrobíme kouzelné třpytivé medailonky!

2. Dílna pro náctileté – od 8 let

Pro všechny malé i větší cestovatele máme připravenou dílnu s nádechem prázdnin: výrobu cestovních deníčků, prázdninových zápisníčků a pro holky rychlé šperky z FIMA.

3. Tričková/textilní dílna (5 let-dospělí)

Oblíbená tričková dílna, kde si pomocí razítek a tekutých textilních barev vyrobíme vlastní originální tričko! Nebo textilní plážovou tašku. Letos nás čeká naprostá bomba: dílnu povede textilní výtvarnice Irena Apták Slavíková. Nenechte si ji ujít!

4. Andělská dílnička

Namalujte si svého andílka – pro ochranu, pro radost, či jen tak, pro potěšení!

image002

www.detskarazitka.cz  www.aladine.cz www.twint.cz

MOZAIKART

Mozaikohraní

CESTA  k prožitku, odpočinku a hraní.

Pojďte s námi tvořit, relaxovat a hrát si prostřednictvím haptické a taktilní techniky mozaiky.  Vnímejte prostor, barvy a materiály všemi smysly při tvorbě společné nebo vlastní mozaiky. Mozaikování proběhne pod vedením mozaikového ateliéru MozaikArt ak. soch. Magdaleny Kracík Štorkánové a sdružení ART&CRAFT MOZAIKA. K nahlédnutí a inspiraci budou další uměleckořemeslné výrobky členů sdružení (ručně šité panenky, dřevěné originální malované hračky, plstěné hračky etc.).

Mozaika-1 www.mozaikart.cz