Divadlo 2015

V.O.S.A. THEATRE – PRŮVOD VELKÝCH STROJŮ

V.O.S.A. Theatre je sdružení profesionálů, kteří se věnují především pouličnímu divadlu a obecně pouličnímu umění. Pouliční divadla chápeme jako specifický divadelní žánr, který má velkou šanci obohatit významné venkovní akce.  V.O.S.A. Theatre se již mnohokrát představilo před mezinárodním publikem na zahájení akcí celospolečenského významu. Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat na prezentaci českého pavilonu na EXPO 2010 v čínské Šanghaji či se zastoupením Czech trade v Londýně a Berlíně. V.O.S.A.

V.O.S.A. Theatre v sobě snoubí poetiku pouličního divadla a nového cirkusu. Originální hybostroje, chůdy, žonglování, fireshow jsou jen prostředkem, ne cílem.

vysoké sněníwww.poulicnidivadlo.cz

V.O.S.A THEATRE- VYSOKÉ SNĚNÍ

Pouliční představení „Vysoké snění“ pracuje s prvky nového cirkusu, artistickými výstupy a speciálně konstruovanými stroji. Neobvyklý prvek napětí i hravý hold lidskému důvtipu do představení vnášejí stavby z několikametrových kůlů. Vlastní vahou vyvažovaná břevna mohou kdykoliv spadnout, a přesto se dvěma klaunům daří z nich na závěr sklenout obří a možná i trochu symbolickou klenbu.

vysoké snění 3www.poulicnidivadlo.cz

INDANCE – MALÁ HOLKA VE VELKÉM SVĚTĚ / POP BALET

Hlavním motivem představení Malá holka ve velkém světě je cesta osudem dívky, svedené životem na zcestí. Jak těžké může být pro mladého člověka, vyrvat se ze spárů podsvětí a nastoupit na cestu světla. Je možné, poradit si s tímto složitým úkolem sám? Jak potřebné jsou pro život naděje, důvěra a přátelství? Odpovědi na tyto otázky přináší představení Malá holka ve velkém světě.

O souboru Pop Balet:

Pop Balet je profesionální taneční soubor, který vychází z předpokladu, že tanec je nezkrotitelná emoce. Není tedy potřeba ji svazovat předem daným uměleckým či komerčním pojetím a škatulkovat podle příslušných tanečních stylů. Tanečníci souboru Pop Balet bez zaváhání dokážou překračovat hranice mezi modernou, jazzem, baletem na špičkách, hip-hopem, akrobacií, kabaretní burleskou či scénickým tancem. Soubor Pop Balet vytváří vlastní pojetí tance, které se nepodřizuje žánru, ale rozvíjí fantazii diváka originálně ztvárněným příběhem. Zázemí tohoto pojetí pak tvoří především vysoká profesionalita, absolutní nadšení, nezměrná vášeň a rezonující energie mladých talentovaných tanečníků souboru Pop Balet.

11138573_646289272167656_1610919814695096735_nwww.indance.cz

SQUADRA SUA – BOMBEROS

Rodinná pouliční groteska o hasičích. Diváci se stanou přímými účastníky oslav 120. výročí SDH (Sboru dobrovolných hasičů) Bomberos. Uvidíte ukázky z práce jedinečného hasičského sboru a snad se u toho nikdo moc nenamočí.
Účinkují: Robert Janč, Roman Horák, Lukáš Houdek

SQUADRA SUA

Skupina Squadra Sua (Robert Janč a Roman Horák) byla založena v roce 2003. Od založení se věnovala krátkým komediálním a autorským výstupům na festivalech v ČR a v zahraničí. Oba protagonisté vystudovali KND HAMU a mají za sebou činnost v předních českých souborech pohybového a alternativního divadla. Robert Janč pracoval se soubory Teatr Novogo Fronta, Ver-Te Dance, Spitfire Company, Roman Horák se soubory Teatr Novogo Fronta, Farma v Jeskyni a Spitfire Company, v současné době působí i jako pedagog na Katedře Pantomimy HAMU.

IMG_6809www.squadrasua.cz

CIRCUS SACRA – BRICK CIRK

Pouliční a cirkusové divadlo, které rozvíjí divadelní žánry založené na fyzickém projevu, zejména ty cirkusové a komediální. Ve své tvorbě se je pokouší přiblížit moderním divadelním inscenacím, využívajícím artistické techniky. Inspiruje se při tom principy klasických i moderních clownů. Cílem je dobře hrát divadelní clownerie, okořeněné cirkusovými technikami. Obohatit cirkus o divadlo a divadlo o cirkus.

lazy_022www.sacracircus.cz.

DIVADLO MIMOS – CIRKUS ŽLUTÁ KARAMELA

Veselá a hravá interaktivní tak trochu cirkusová show pro každou příležitost. Naše známé postavy Pan Žlutý a Paní Karamela, přicházejí ukázat co v cirkuse umí. A budou k tomu potřebovat spoustu pomocníků. Vyzkoušejte si své cirkusové umění na vlastní kůži! V době mobilů, počítačů a tabletů, kterým děti věnují spoustu času, jsme si dali za cíl popostrčit je k trochu aktivnímu trávení volných chvil. Ukázat jim, že fantazii se meze nekladou a budou-li chtít, mohou se z nich rázem stát například cirkusoví umělci.

Imagewww.nabidkapohadek.cz

 

OBŘÍ DUHOVÉ BUBLINY VÁCLAVA STRASSERA

Unikátní vystoupení s mýdlovými bublinami, ve kterém vám tento mág předvede, co vše se dá s bublinami podniknout. Budete vtaženi do křehkého světa barev a třpytu mýdlových bublin v nejrůznějších velikostech a tvarech. Uvidíte bubliny kouřové, obří, duhové a spoustu dalších triků.

IMG_6726www.bublinar.com

Moderátoři celého Kašpárkohraní jsou Šárka Vaculíková a Jan Cina 

 

IMG_5663