Hudba 2015

TOMÁŠ KLUS

Jeden z nejpopulárnějších českých zpěváku, herec a zlatý medailista z roku 2002 v moderním pětiboji z dorosteneckého mistrovství Evropy. To, že má Tomáš široký zápřah je zjevné i v jeho písničkářské tvorbě, kdy navazuje na českou písničkářskou tradici a svou vlastní tvorbu neomezuje hudebními žánry. Pro jeho tvorbu je typický důraz na text a melodii, spolu s vlivy předchůdců a jeho vlastním výrazem. Ve svých textech se nebrání komentování situace ve společnosti. Tomáš Klus vás na letošním Kašpárkohraní roztancuje a stoprocentně i rozesměje! Přijďte si užít koncert s jedinečnou atmosférou,která zahřeje dospělé i děti.

IMG_3785www.tomasklus.cz

KAŠPÁREK V ROHLÍKU

Všichni příznivci rodinného festivalu Kašpárkohraní připravte se na opravdu pořádný bejbypankáčský nářez. Načešte nebo nasaďte číra a přijďte si zazpívat hitovky jako “Strejda Jára”, “Čůrej”, “Lupiči povidel” nebo “Černá”. Tolik srandy a vydovádění se, nenajdete nikde jinde na světě než právě Kašpárkohraní, za zvuku kapely Kašpárek v rohlíku. Docházka je povinná, takže všichni povinně zapsat do notýsků 14.6.2015 Letenské sady!

IMG_0289_01
www.bejbypank.cz

MIXLE V PIKSLE

“Vedlejší projekt” zpěváka Márdiho a bubeníka Pítrse z kapely Vypsaná fiXa. Přijďte si všichni, rodičové i malé děti, zazpívat největší školkové hity jako “Skákal pes”, “Běží liška k Táboru”, “Prší prší” nebo “Polámal se mraveneček”, které jsou zahrány na elektrickou kytaru s boostrem, basu, bicí a samozřejmě s “fiXím” nádechem :). Tahle parta bude bavit nejen všechny malé uličníky a uličnice ale také rodiče, kteří tak zavzpomínají nad dětskými léty. Mixle v piksle jsou prostě ta nejlepší volba pro odrostlé i teprve klubající se hudební “fajnšmekry” 🙂

39519                        www.mixlevpiksle.cz

DĚTSKÁ OPERA PRAHA

PŘEDSTAVUJE MINIOPERY AUTORSKÉ DVOJICE UHLÍŘ-SVĚRÁK

Dětská opera Praha (DOP) je soubor dětských a mladých sólistů studujících zpěv. Založila ji v roce 1999 na základech své soukromé hudební školy sólistka opery Národního divadla v Praze a profesorka zpěvu na Pražské konzervatoři Jiřina Marková-Krystlíková. Soubor má v současnosti široký repertoár, částečně nastudovaný i v italštině a němčině. Na Kašpárkohraní uvidíte představení tří minioper z dílny Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.

Tato populární autorská dvojice napsala přes 400 písniček a mezi nimi i minioperky. S nápadem na ně přišel Zdeněk Svěrák.  J.Uhlíř: “Děti jsou vynikající a nekompromisní publikum, které vám dá hned najevo co se mu líbí a co ne. Operky jsou žrout motivů. Pro nás to byla ale radost a doufejme i radost pro diváky. Obecně bych dětem popřál ať ochutnají z toho hudebního koláče všechny žánry a mezi ně patří i naše dítě – operky.”

Na letošním Kašpárkohraní se můžete těšit na minioperku O Červené karkulce, O Budulínkovi a o Dvanácti měsíčkách.

IMGP1302www.detskaoperapraha.cz