Sport 2015

AC SPARTA PRAHA

Sparťanské nábory nikdy nekončí

Máte doma malého fotbalistu (nebo fotbalistku) a chcete mu dopřát pravidelný pohyb v rámci zábavných tréninků zaměřených na všestrannou pohybovou přípravu a základní fotbalové dovednosti? Přihlaste ho do Sparťanské fotbalové školičky.

Tréninky jsou určené pro děti narozené v letech 2008 a 2009. Naši profesionální trenéři jsou absolventy nebo studenty Fakulty tělovýchovy a sportu na Karlově univerzitě. Trénujeme dvakrát týdně v Tréninkovém centru Strahov, kde je pro děti připraveno veškeré potřebné zázemí.

Zapsat či odhlásit se lze kdykoliv v průběhu roku, je tedy pouze na vás, kdy váš malý fotbalista chce trénovat.

Pro více informací neváhejte kontaktovat trenéry Sparťanské fotbalové školičky na emailové adrese skolicka@sparta.cz. K dispozici je vám také facebooková stránka Facebook.com/skolickaACS.

DSCN002www.sparta.cz

TIS – HUCUL CLUB

TIS – Nezávislé sdružení přátel přírody zorganizoval v r. 1972 ve svém odborném zařízení Hucul Club úspěšnou celosvětovou akci na záchranu vymírajícího huculského koně – jednoho z nejpřímějších potomků vyhynulého divokého koně evropského – tarpana. Záchrana vzácného zvířete se především díky obětavému a nezištnému úsilí členů Hucul Clubu podařila, z necelých 300 huculských koní, žijících na naší planetě v r. 1972, vzrostl počet huculských koní (původem z Karpat) na dnešních přibližně 1750 čistokrevných zvířat, která jsou evidována v chráněném genofondu mezinárodní organizace FAO. Podle českého zákona o plemenitbě tvoří od r. 1993 jejich příslušná část genový zdroj České republiky. V r. 1976 začal připravovat Hucul Club TISu poprvé své huculské koně také na práci zdravotnickou (vedle činnosti ekologické, pedagogické a sportovní) pod odborným vedením a dohledem Prof. MUDr. Karla Lewita DrSc, čímž dal mimo jiné podnět ke vzniku účinné metody pro léčbu civilizačních chorob, nápravu civilizačních vad i nezbytnou rehabilitaci a prevenci, a to nejen v našich zemích, ale i v okolních státech. Tak se zrodila a postupně rozšířila ve Střední Evropě hipoterapie, dnes už obecně známá a uznávaná součást moderní medicíny.

Na Kašpárkohraní budete mít jedinečnou možnost se seznámit s tímto jedinečným druhem koně, dozvíte se důležité informace, naučíte jak správně hřebelcovat, jak se starat o kopýtka a navíc se budete moci projet. Pokud budete chtít po Kašpárkohraní svého huculského kamaráda znovu vidět, nebydlí daleko 🙂 Hucul club totiž sídlí na adrese Zmrzlík 1 Praha 5 150 00.

11121910_10206558353542627_703824571_nwww.huculclub.eu.

ČESKÁ FEDERACE KENDÓ 

Cílem moderního Kendó je především výchova člověka. Staré japonské přísloví praví “Chceš-li být dobrým šermířem, musíš být dobrým člověkem.“ V tomto moudru je obsažen samotný důvod, proč v dnešní době, kdy k používání mečů není žádný praktický důvod, cvičíme Kendó. Kendó je vhodné pro všechny věkové kategorie i pro ženy a dívky, hrubá síla není při cvičení efektivním nástrojem. V Kendó se také pořádají soutěže, především pro děti a mládež z důvodu motivace. V Japonsku je cvičení kendó povinné od 6té třídy základní školy do konce střední školy, děti si musí vybrat mezi kendó a judó.

Na letošním Kašpárkohraní vám tento úžasný sport ukáže čtyřnásobný Mistr České republiky a vedoucí České reprezentace pro Mistrovství světa 2015 v Tokiu Jan Cílek. Že Kendó je i pro holky dokazuje Jaroslava Cílková, která se může pyšnit titulem Mistryně a členstvím v reprezentaci ČR.

kaspar02www.czech-kendo.cz

SPORTABILITY, O.S

Sportability je občanské sdružení s celorepublikovou působností, které zpřístupňuje sport handicapovaným lidem. Za pomoci dobrovolníků vytváří podmínky pro sportovní činnost lidí s handicapem a to na rekreační i vrcholové úrovni. Díky občanskému sdružení Sportability se mohou i lidé s handicapem naplno věnovat atraktivním sportům jako je lyžování, cyklistika, nebo sjíždění divokých řek. Přitom nezáleží na tom, zda-li se jedná o nejlepší reprezentanty, v daném sportovním odvětví, nebo o vozíčkáře, který si chce některý ze sportů vyzkoušet poprvé. Sport je pro každého z nás velmi důležitý. Vedle zlepšování naší fyzické kondice při něm nalézáme tolik potřebné odreagování, trávíme čas se svými přáteli a potkáváme nové. Sportability pomáhá handicapovaným lidem v aktivním způsobu života.

Co budeme dělat na Kašpárkohraní ? :

Na stánku Sportability se dozvíte o různých možnostech sportovního vyžití pro lidi s handicapem. Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaké je to lyžovat v monoski, nebo jezdit na handbiku – speciálním kole, na kterém se šlape rukama. Projedete si slalom na vozíku a prohlídnete výstavu fotografií Tomáše Lisého ze světa sportu handicapovaných. Zkušení instruktoři Vám řeknou vše o možnostech sportu pro lidi s postižením, představí jednotlivé pomůcky a zodpoví Vaše dotazy.

_MG_9623_resizewww.sportability.cz

PRAŽSKÝ BASEBALLOVÝ SVAZ

Pražský baseballový svaz si na letošní Kašpárkohraní připravil dvě odpalovací klece, jednu pro starší a druhou nafukovací pro nejmenší baseballové nadšence. Dále se můžete těšit na hod na terč a další super aktivity a soutěže s baseballem spojené.

Něco o baseballu:

Evropanům navyklým sledovat devadesátiminutové zápasy, při kterých se konstantní rychlostí pohybují hráči, přijde dynamika baseballu nepochopitelná. Často slýcháváme, že se při baseballu „nic neděje”. Nic nemůže být vzdálenějšího pravdě. Baseball má dynamiku natažené tětivy, kdy energie celého týmu se rázem vybije v orgii akce. Baseball má tah raketového motoru, během několika sekund se uvolní ohromná energie – hráči v obraně se snaží zachytit letící míč a zabránit útočníkům v dosažení bodu. A pak nastane klid, tětiva vydala svou energii, raketový motor spotřeboval palivo. Rychlou akci pak vystřídají chvíle koncentrace, taktického dohadování, přípravy na další erupci týmové energie. A tak pořád dokola…

Pro diváky má takový rytmus ohromnou výhodu. Baseballový zápas je společenskou událostí, stadion je místem setkání s kamarády a povídání si o přestávkách zápasu je neoddělitelnou součástí baseballového zápasu. Bystrá mysl má dostatek času promyslet věci, urovnat myšlenky, formulovat závěry. 🙂

IMG_7666www.praha.baseball.cz

RC TATRA SMÍCHOV

RC Tatra Smíchov je tradiční pražský ragbyový klub, který dosáhl mnoha sportovních úspěchů, včetně 6 titulů Mistr ČR. Rozvíjíme nejen sportovní dovednosti dětí, ale učíme je i základní hodnoty ragby jako je fair-play, kamarádství a respekt k soupeři i rozhodčím. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, neboť chceme, aby si děti utvořily kladný vztah ke sportu a aby vyrůstaly v kolektivu svých vrstevníků. Pokud vás ragby zaujalo, najdete nás na adrese Smrčínská, Praha 5. 

IMG_6560 (kopie 4)www.tatrasmichov.com

GIBBON SLACKLINES

Slackline je moderní provazochodectví, kde se na rozdíl od toho klasického nechodí po ocelovém laně s tyčí v rukou, ale po volně napnuté pásce a rovnováha se udržuje pouze vlastním tělem. Jedná se o zábavu a sport, který trénuje a posiluje koordinaci pohybů, rovnováhu a především rozvíjí sportovce, jak po fyzické, tak i psychické stránce. Slackline lze využít jako zábavu, ale zároveň jako rehabilitační pomůcku na bázi nestabilních ploch, či jako doplněk k tréninku jiných sportů. Zároveň je slackline velkou zábavou jak pro ty, co ho zkoušejí, tak zároveň pro diváky, kteří sledují show slackline expertů.

V rámci akce připravíme zónu plnou slackline, na kterých si budete moct vyzkoušet balancování na slackline pod vedením zkušených instruktorů. Ti Vám rádi poradí, jak na první krůčky i co vše lze u tohoto sportu předvést a dokázat.

V rámci Kašpárkohraí proběhne závod Českého poháru v trickline, tedy disciplíně založené na freestyle na slackline. Závod TRICKLINE CUP 2015 – GIBBON CONTEST bude 4. závod série Českého poháru, ve kterém si to rozdají ti nejlepší slacklineři nejen z Čech a Slovenska. Můžete se těšit na dechberoucí show těch nejextrémnějších triků na slackline.

Slackline_club_2www.gibbon-slacklines.com

CHEER ACADEMY

Cheer Academy je taneční a gymnastická škola pro roztleskávačky. Poskytuje univerzální pohybové vzdělání v gymnastice a akrobacii, klasickém i moderním tanci. Součástí studia jsou i tzv. stunty – tedy stavění pyramid.

Během roku se účastníme řady vystoupení, soutěží a o prázdninách pořádáme letní soustředění – tábor 🙂

11008792_458715647618676_1795831281876882286_nwww.cheeracademy.cz

SK BOXING PRAHA

Dejvický boxérský klub si speciálně pro Vás na Kašpárkohraní přípraví boxerský ring, kde se můžete utkat s profesionálními boxery. Třeba zjistíte, že se boxer skrývá i ve Vás :).

Na Kašpárkohraní si zaboxujete s Mistrem republiky kadetů v boxu Nikolasem Stojkou (reprezentatnt ČR) a Mistrem republiky v kategorii muži Danielem Táborským (reprezentant ČR)

Klub SK boxing Praha byl založen 10. září 1995 a zabývá se tréninkem úpolových sportů, především mládeže pro sportovní odvětví sebeobrany, amatérského boxu, fullcontactu, kickboxu, kondičního boxu. Klub pravidelně pořádá veškeré soutěže jak v juniorské, tak i v seniorské kategorii. Současně u nás trénuje mnoho mistrů a mistriň republiky jak v boxu, tak v thaiboxu. Náš klub navštěvuje kolem 400 členů. Domníváme se, že naše sportovní aktivity byly vždy přínosem mladé generaci a vytvářely další z mála programů sportem proti drogám. Hlásíme se k programu „Sport proti drogám“ s mottem „Nikdo se nenarodil pro šikmou plochu“.

IMG_6234 (kopie)www.skboxing.cz

FC DUKLA

Dovolujeme si Vás pozvat v rámci krásné sportovně-společenské akce Kašpárkohraní k nám na sportoviště. Připravujeme pro Vás několik prožitkových atrakcí u kterých strávíte zajímavý čas. Přítomni budou profesionální trenéři mládeže a také legenda Dukly a současný sportovní ředitel Günter Bittengel. Těšíme se na Vás

2013KEMPT1www.dukla.cz

ČESKÝ KULIČKOVÝ SVAZ

Na letošním Kašpárkohraní nesmí chybět pořádný cvrnkací turnaj. Síly můžete poměřit s mistrem světa  v kuličkách z roku 2011 Pavlem Zoufalým a v případě zájmu se zúčastnit i turnaje. Takže si nezapomeňte své skleněnky doma!

kuličkywww.kulicky.com

SE ŠKOLOU NA GOLF

Projekt Se školou na golf je určen pro žáky a studenty mateřských, základních, středních škol, gymnázií a vysokých škol. Cílem je seznámit je zábavnou a hravou formou s golfem tak aby získaly základní povědomí o tomto sportu již na školách během výuky tělesné výchovy nebo zájmových kroužků a vnímali golf jako atraktivní sport určený pro celou rodinu.

Se_školou_na_golf69_prevwww.seskolounagolf.cz

BOULDER BAR

Proč bouldering pro děti? Lezení  je pro nás naprosto přirozený pohyb. Při lezení používáme všechny končetiny a tím nedochází k jednostrannému přetížení. Abychom se udrželi na stěně, musí se všechny naše svaly zapnout a to i takové,  o kterých vůbec nevíme , že máme. Při takovémto pohybu  nám tedy nesílí  jenom paže, ale je kompletně zapojeno celé tělo. Děti se svalově zpevní a jsou ochráněny před vznikem vadného držení těla. Lezení výrazně  rozvíjí koordinaci pohybu a rovnováhu. K lezení je zapotřebí  koncentrace, proto u dětí během pohybu dochází ke zklidnění, musí se soustředit pouze na jednu věc, čehož se dá využít u hyperaktivních a až moc živých dětí.

Na Kašpárkohraní jsme připravili mobilní lezeckou stěnu Balvan, kde se vašim dětem i vám budou po celou dobu věnovat naši instruktoři.

IMG_6092 (kopie)www.boulder.cz

LTC Praha

Tenisový klub LTC Praha se nachází v příjemném prostředí plné zeleně v Letenských sadech na „sedmičce“. Má dlouhou historii, vždyť již před několika lety oslavil sté výročí svého založení.

Staňte se členem

Tenisový klub LTC Praha zve všechny milovníky tenisu do příjemného prostředí a nabízí možnost členství pro mládež i dospělé. K výuce tenisu je možné využít erudovaných trenérek s licencí ČTS a tenisovou školku pro děti.

Těšíme se na všechny příznivce tenisu.

kurt                                   www.ltc-praha.cz

PRAŽSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Pražský fotbalový svaz (PFS) představuje největší regionální fotbalový svaz. PFS zabezpečuje a organizaci a řízení všech fotbalových soutěží na území hl. města Prahy. V současné době působí v rámci PFS 115 fotbalových klubů, v nichž je organizováno více než 600 týmů a na 15 tis. členů

PFS se mimo organizace soutěží věnuje velmi podpoře mládežnického fotbalu a to prostřednictvím několika projektů, z kterých se stávají již projekty tradiční. Řadí se mezi něDětský fotbalový pohárNeberte nám naši hru, Tour de club, Můj první klub aj.

Na rodinném festivalu Kašpárkohraní budou pro děti připraveny praktické ukázky základních fotbalových dovedností, které si budou moci děti vyzkoušet pod dohledem zkušených trenérů. Rodiče se budou moci dovědět vše podstatné, co je potřeba k začátku fotbalové kariéry jejich dítěte.

fot.svazwww.fotbalpraha.cz

PRAGUE WOLF PACK

Na co se můžou děti těšit? Na stanovišti amerického fotbalu a cheerleaders Prague Wolf Pack určitě hlavně na legraci a spoustu pohybu. Celou dobu budou k dispozici terče a míče na nácvik házení, výstroj na kontaktní formu pro vyzkoušení a focení se. S holkama od cheers si děti budou moci vyzkoušet jednoduché stunts. A navíc na střídačku budeme mít po cca hodině, hodině a půl speciální cvičení pro děti-hady s Nicollett (strečing a flexe) a soutěž Only Best Survive: Wolf Spirit (strhávání flagů v kolečku).

10698489_732389143500852_4781371382667905809_nwww.prague-wolf-pack.webnode.cz

TJ TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran Střešovice je historicky nejúspěšnější florbalový klub v ČR! Na našem festivalovém stanovišti si účastníci Kašpárkohraní mohou vyzkoušet florbalové dovednosti (střelba, technika hole, zahrát si zápas proti hráčům Tatranu Střešovice 3 na 3, 1 na 1 nebo mezi sebou), zasoutěžit si v přesnosti střelby o florbalové ceny. Přijďte na Kašpárkohraní a dozvíte se zde veškeré informace o florbalovém oddílu Tatran Střešovice.

 

IMG_6470 (kopie)www.tatran.cz

SPORTLINES S.R.O. 

Jsme společnost, která se zabývá projekty pro firmy, cestováním, ale především akcemi a pobyty pro děti. Během školního roku s námi můžete vyrazit na školy v přírodě, lyžařské pobyty, adaptační kurzy a další školní akce. O prázdninách pro Vás pak připravíme letní nebo příměstské tábory.

Na Kašpárkohraní 2015 jsme si pro Vás připravili skákací boty, trampolínu a bungee running, těšíme se na Vás. :)

DSC01896www.sportlines.cz

KRAV MAGA GLOBAL

Krav MaGa je v současné době považován za jeden nejefektivnějších sebeobranných systémů na světě. V České republice Krav Maga Global provozuje přes 20 oficiálních tréninkových míst. Mimo pravidelných kurzů jsou po celé ČR pořádány tématické semináře pro veřejnost, školy, ozbrojené složky, neziskové organizace a firmy. Česká sekce Krav Maga Global se v ČR rovněž zaměřuje na osvětu týkající se managementu osobní bezpečnosti, zejména u žen a dětí.

Krav Junior je program speciálně navržený pro děti a dospívající. V rámci programu organizujeme pravidelné tréninky sebeobrany, tématické akce a semináře zaměřené na prevenci sociálně patologických jevů. Učiňte krok pro bezpečnost Vašich dětí, navštivte nás na Kašpárkohraní!

Krav Juniorwww.krav-maga.cz

SPORTJOY, O.S.

Sportjoy, o.s. nabízí všem návštěvníkům objevit netradiční sporty, o kterých nikdy neslyšeli. Tchoukball, Kanjam, Kin-ball, Americký fotbal, Lakros, Speedminton, Frisbee Ultimate a Shuttlecock.

Občanské sdružení Sportjoy pořádá Sportovně dobrodružné kempy pro děti od 5 – 15 let. Děti si na kempu vyzkouší přes 30 tradičních i netradičních sportů. O děti se starají vyškolení instruktoři a ukázky sportů jsou profesionálně zajištěny. Více informací o programu naleznete na www.sportjoy.cz, v případě zájmu se ozvěte na info@sportjoy.cz a nebo tel: +420776761301

fotogaleriewww.sportjoy.cz

PSK OLYMP – ODDÍL KARATE DO SMÍCHOVŠTÍ TYGŘI

Oddíl Smíchovští tygři-karate do PSK Olymp Praha byl založen v r.2002. Jeho cílem je naučit nové zájemce z řad mládeže umění sebeobrany založené na tomto stylu a současné “bojovníky” dále zdokonalovat nejen po stránce, fyzické ale i z hlediska myšlení učení Karate do a to hlavně ve vztahu jak k sobě samému, tak i ke svému okolí.

Oddíl PSK Olymp Praha Karate do letos oslavil 43 let. Z jeho řad vzešli takové osobnosti, jako třeba ing.Karel Strnad-karate Hostvař, Jirka Fuchs-karate Praha a mnoho jiných současných “kmetů” tohoto bojového umění, ale i současný “bijec” Jan Soukup-mistr Evropy a vícemistr světa ve full kontaktním Kyokushin karate a reprezentant K1 Kick boxu. Oddíl karate do Smíchovští tygři se snaží o pro děti asi nejschůdnější “střední cestu” mezi tradičním pojetím karate a jeho moderním zápasovějším pojetí.

IMG_20150514_142049www.karateolymp.cz

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE

České Softballová Asociace bude mít letos také své místo na Kašpárkohraní.

Na Letné najdete pálkařskou klec s nadhazovacím stojem ve které si můžete zkusit odpálit letící míč. Menší děti pak budou mít možnost vyzkoušet si odpal ze stativu. Kromě toho bude na místě ukázka výstroje catchera a na půjčení balóny a rukavice. Pod vedením zkušeného trenéra si také můžete vyzkoušet hodit i chytit správný softballový příhoz.

OBECNĚ O SOFTBALLU

– jedna z tzv. pálkovacích her, mezi které se řadí i kriket a baseball

– výjimečný sport, který klade vyrovnané nároky na techniku, fyzickou průpravu a strategii, proto také přitahuje inteligentní lidi a zajímavé osobnosti

– rychlý a dynamický kolektivní sport, kde víc než jinde závisí výsledek na schopnosti týmu spolupracovat, rychle vyhodnocovat situaci a také velmi na strategických dovednostech kouče

– česká národní reprezentace mužů patří dlouhodobě mezi nejlepších 10 týmů světa, reprezentace žen pak mezi prvních 5 v Evropě

2013-06-16 14.34.16sswww.softball.cz

TJ ZORA

Jsme tělovýchovná jednota nevidomých a slabozrakých sportovců všech věkových kategorií, které vznikla v roce 1977. V současné době provozujeme tyto sporty: běžecké lyžování, tandemovou cyklistiku, kuželky, simulovanou zvukovou střelbu, goallbal, showdown, šachy, windsurfing, vodní sporty, turistiku. Našim posláním je organizovat  na výkonnostní úrovni sportovní a pohybové aktivity  pro nevidomé a slabozraké sportovce.

Na Kašpárkohraní budeme prezentovat simulovanou zvukovou střelbu, šachy, kuželky, showdown při hezkém počasí.

zora1www.tjzora.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *