Umělecké dílny 2015

VLADIMÍR 518 A YUDOE GRAFFITI EXHIBICE

Unikátní graffiti exhibice pod vedením zkušených writerů YODUE a Vladimíra 518, který kromě své hudební tvorby je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény, ilustrátor, autor scénografií, je členem audiovizuálního seskupení SPAM, které se specializuje na synchronizaci zvuku, videa a laseru. Skupina má za sebou projekty pro budovy bývalého Federálního shromáždění, Nové scény Národního divadla, nebo Rudolfina. Ilustroval několik knih a pravidelně spolupracuje i na obalech desek různých hudebních interpretů. Pravidelně kreslí autorské příběhy pro komiksové noviny KIX.

Na Kašpárkohraní budete svědky a na vlastní kůži vyzkoušíte graffiti našich dvou předních writerů, kteří předvedou proces vzniku graffiti piecu (díla) od první sketche (návrh) až po finální výsledek.

Ziggy Praha 2014www.biggboss.cz

GALERIE UMĚNÍ PRO DĚTI GUD

PET PARADISO – Květinový ráj

Galerie GUD si pro vás připravila jedinečný projekt, do kterého se budou moci zapojit všichni nadšenci, kteří Kašpárkohraní navštíví.

Zapojte se do interaktivní umělecké instalace s názvem PET PARADISO – Květinový ráj, kdy vytvoříme barevný snový svět květin z použitých pet lahví.

Galerie umění pro děti GUD pod vedením kreativní ředitelky Ivony Danziger vytvoří kouzelný květinový strom, kde dobré víly tančí a mladí elfové skotačí. Společnými silami vybudujeme tento ráj pro ně a všechny dobré lidi. Každý se může zapojit a s pomocí plastových lahví, které by jsme normálně po použití vyhodili, vytvořit kousek pro společné dílo. Bude vznikat nejen společné dílo, ale připravíme si něco i sami pro sebe – ozdoby a šperky, ale i užitečné věci pro okrasu domu.

liany_ze stromuwww.galeriegud.cz

ATELIÉR KROUŽEK

Náš výtvarný ateliér je pro všechny, kteří chtějí poznat svět umění a trávit svůj volný čas kreativně. Vždy tvoříme jen malý kroužek dětí, ve kterém můžeme ke každému přistupovat individuálně a podporovat tak osobní originalitu. V ateliéru mají děti možnost vyzkoušet si to, k čemu se ve škole ani doma nedostanou, například velkoformátovou kresbu a malbu, alternativní způsoby malby nebo akční tvorbu. Netrávíme čas jen v ateliéru, ale navštěvujeme i galerie nebo malujeme na zahrádce či v parku. Pořádáme také jednorázové workshopy a příměstské tábory.

Malování krajiny v plenéru

Na Kašpárkohraní si s námi děti vyzkouší malbu na plátno a malování krajiny přímo v plenéru tedy na čerstvém vzduchu. Obrazy krajin na plátně od Vašich dětí si poté můžete vystavit doma na památku. A pokud Vás na festivalu zaujme náš ateliér, můžete své děti zapsat na příměstský tábor nebo do kroužku na příští školní rok se slevou :-).

Primestak - plakat 01
www.atelierkrouzek.cz

OBRÁZKOVÝ OSTROV A JUPÍKOVA KREATIVNÍ DÍLNA

Pod vedením výtvarnice Lenky Procházkové

Výtvarnice Lenka Procházková nejraději maluje vše příjemné okolo nás, vyjádřené jednoduchými symboly. Obrázky, které jako tisky prodává, jsou kolorované perokresby, volnou malbu dělá kombinovanou technikou nebo akrylátovými barvami. Její obrázkové ostrovy jsou krámky plné nezbytně nutných věcí pro každodenní radost.

Na Kašpárkohraní budeme společně vyrábět krasně barevné kašpárkovské papírové čepičky.

38_HLO3237www.obrazkovyostrov.cz

POHÁDKOVÉ ŠACHY

Šachy rozvíjí u dětí strategické myšlení, soustředění a trpělivost.

“Pohádkové šachy” navíc…

  1. Přitáhnou děti ke hře – Figurky nejsou abstraktní, jsou to pohádkové postavy. Povzbuzují tak dětskou fantazii, zvědavost a hravost. I pravidla podáváme zábavnou formou příběhů.
  2. Jsou z přírodních materiálů – Jsou vyrobeny z dřeva a vlněné plsti.
  3. Vytváří společenství – Chceme vytvořit prostor pro setkávání se a výměnu zkušeností. Děti si vyzkouší volnou hru pro pokročilejší pod vedením zkušeného šachisty Roberta.

Dále nesmí chybět  výuka úplných základů šachů pohádkovým způsobem, a pokud budou mít děti zájem uspořádáme malý pohádkový šachový turnaj. 🙂

pohad šachywww.pohadkovesachy.cz

DANDELION

Dandelion je organizace, ktera pripravuje pro děti  zábavné výtvarné tvoření, kdy děti spolu objevují a seznamují se s kouzelým světem výtvarných technik a materiálů. Při výtvarných dílnách získávají děti nové podněty, rozvíjí fantazii, estetické cítění, rozvíjí jemnou motoriku a nadšení pro výtvarné činnosti a vztahy s ostatními kamarády. Výtvarné dílny jsou koncipovány tak, aby podporovaly spontanní vytvarný projev detí. Idealni pro nadšené rodiny,  které u dětí rozvijí samostatnost a tvořivost.

Co budeme dělat na Kašpárkohraní:

Děti si budou moci zdarma vytvorit  obrazek pomoci sablon a barevnych voskovek. Dále bude připraveno několik zpoplatněných dílen jako je:  tisk na trička a tašky, výroba jednoduché loutky..například koníka, panenky, medvídka atd….

nebo dílna, kde si děti mohou malovat  na porcelánové talíře a hrníčky.

tvoříme loutky -kašpárekdandelion.kurzy@seznam.cz

 RYTMUS V NÁS

„Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.“ Jiří Mahen

Touto větou se řídí učitelé bubnování, kteří přináší radost do dětských srdcí ve školkách a školách prostřednictvím afrického bubnování. Už několik let vedou pravidelné kroužky bubnování, doplňují program na různých událostech, jako jsou dětské dny, karnevaly, oslavy narozenin, různé slavnosti a jiné.

Děti mají na rozdíl od nás dospělých tu výhodu, že neřeší, jestli je to správně nebo špatně, ale zajímá je jen jestli, to co dělají, je baví a užijí si to v radosti. A když je to baví tak naplní radost i nám rodičům a učitelům… A to je především náš cíl při našich akcích Rytmus v nás. Na dalším místě je pak rozvoj rytmu a hudebního cítění, a s tím související rozvíjení řeči u nejmenších a pak také ostatní, jako třeba otvírání kreativity, fantazie, nebo schopnost zapojit se do kolektivu atd.

Bubnování má své kouzlo, když hraje skupina lidí. Když je mezi bubeníky určitá harmonie, interakce a komunikace. A to je právě to krásné co nás na bubnování přitahuje. Nás hra na Djembe naplňuje radostí a dává velký prostor k neustálému rozvoj a učení se novým rytmům. Je to tedy práce, v níž koluje radost, rytmus a která nás neustále rozvíjí. A nejhlubší radost, člověk prožije tehdy, když ji může sdílet s ostatními lidmi, a to nám setkávání s Vámi a Vašimi dětmi při hře na bubny umožňuje.

Pojďte s námi objevit Rytmus v nás, který se ukrývá v každém srdci, které bije.  Usedněte k bubnu a nechte se unést rytmem.  Nebuďte dnes jen posluchači, ale pojďte společně s námi hudbu vytvářet.

IMG_2208www.rytmusvnas.cz

OM DANCE ACADEMY

Je taneční skupina, která se věnuje bollywoodskému tanci, tedy indickému filmovému tanci. Bollywoodský tanec je především o vyprávění příběhu. Písně jsou ve filmech z určitého důvodu – například oslava, svádění, smutek… Tanec vychází ze slov a nálady dané písně, takže když jej tančíte, naplno ho prožíváte. V choreografiích, vedle moderních fúzí, vycházíme také z tradičních indických tanců a zahrnujeme prvky Mudry – léčebná jóga prstů. S láskou k indické kultuře a tradici se podílíme na jejím šíření v naší zemi a okolí a to za oficiální podpory indického velvyslanectví v ČR. Nevymezujeme se tedy jen pro tanec, ale celkově představujeme a pomáháme porozumět indickým zvykům, kultuře a mentalitě.

Zakladatelem tanečního souboru je indický tanečník Om Sasidharan. Lektoři Om Dance Academy vedou pravidelné kurzy bollywoodského tance na International school of Prague, Indickém velvyslanectví v Praze a v Dance Factory. Skupina je držitelem mezinárodních ocenění 1. a 3. místo na Let’s dance oriental competition. 

Dále nabízíme doprovodné kulturní zpestření: Taneční vystoupení, od klasických po nejmodernější styly, taneční workshop  (děti i dospělí), autentickou indickou kuchyni ve spolupráci s indickou restaurací The Pind, malování hennou, módní přehlídku, hostesky v indickém oblečení, upomínkové focení v sárí ( tradiční indický oděv ), doprovodný program DJ, který hraje jak indické hity.

Bollywood_letak-02.inddwww.bollywooddance.cz

KOUZELNÉ DÍLNY ALADINE

1. Dílnička pro děti od 2,5 do  6  let

Malované kouzelné příběhy a pohádkové medailonky. Pohádková výtvarná dílna pro děti od 2,5 roku. Pomocí velkých kreativních razítek vykouzlíme na papíře příběhy zvířátek, princezen a světa kolem nás. Velké obtisky nám umožní obrázky vybarvovat, vystřihovat a domů si odnesete překrásné dílko hodné vystavení! A jako bonus navíc si vyrobíme kouzelné třpytivé medailonky!

2. Dílna pro náctileté – od 8 let

Pro všechny malé i větší cestovatele máme připravenou dílnu s nádechem prázdnin: výrobu cestovních deníčků, prázdninových zápisníčků a pro holky rychlé šperky z FIMA.

3. Tričková/textilní dílna (5 let-dospělí)

Oblíbená tričková dílna, kde si pomocí razítek a tekutých textilních barev vyrobíme vlastní originální tričko! Nebo textilní plážovou tašku. Tohle si přece nemůžete nechat ujít!

4. Andělská dílnička

Namalujte si svého andílka – pro ochranu, pro radost, či jen tak, pro potěšení!

image002www.detskarazitka.cz  www.aladine.cz www.twint.cz

MOZAIKART

Mozaikohraní

CESTA  k prožitku, odpočinku a hraní.

Pojďte s námi tvořit, relaxovat a hrát si prostřednictvím haptické a taktilní techniky mozaiky.  Vnímejte prostor, barvy a materiály všemi smysly při tvorbě společné nebo vlastní mozaiky. Mozaikování proběhne pod vedením mozaikového ateliéru MozaikArt ak. soch. Magdaleny Kracík Štorkánové a sdružení ART&CRAFT MOZAIKA. K nahlédnutí a inspiraci budou další uměleckořemeslné výrobky členů sdružení (ručně šité panenky, dřevěné originální malované hračky, plstěné hračky etc.).

IMG_7040 (kopie)www.mozaikart.cz