Divadlo 2013

 

PRŮVOD OBŘÍCH MASEK – ECHT STREET PUPPETS

Echt Street Puppets je český divadelní soubor se sídlem v Praze, který se specializuje na prezentaci vlastních gigantických mechanických mobilních loutek ve veřejném prostoru. Tento soubor ve své tvorbě vychází především z klasické české loutkářské tradice a zároveň se nechává inspirovat nejrůznějšími uměleckými vlivy ze všech koutů světa. V současné době Echt Street Puppets disponují celkem 14-ti loutkami, jejichž průměrná výška se pohybuje od 3 do 4,5 metru a některé jsou ovládany až čtyřmi vodiči. Při pouličních představení využívají Echt Street Puppets zejména improvizace a interakce s publikem a loutky se tak stávají v očích diváka živými bytostmi, novým živočišným druhem “Ontos Mechanicus”. Divadelní soubor Echt Street Puppets se v minulosti představil na různých městských slavnostech a festivalech nejen napříč Evropou (např. Festival der Kulturen v Berlíně – cena za nejlepší alegorický vůz), ale také v Asii (Dream Parade v Taipei nebo International puppet festival Kaoshiung – Taiwan).

http://www.echtstreetpuppets.com/2011/02/about.html

 

BUBLINOVÁ SHOW VÁCLAVA STRASSERA

Unikátní vystoupení s mýdlovými bublinami, ve kterém vám tento mág předvede, co vše se dá s bublinami podniknout…budete vtaženi do křehkého světa barev a třpytu mýdlových bublin v nejrůznějších velikostech,obměnách a tvarech… bubliny kouřové, obří, duhové a spoustu dalších triků

http://www.bubbleshow-strasser.com/

 

SOLDATES – squadra SUA

Interaktivní pouliční klaunské představení

Invaze trojčlenné armády. Velitel a jeho muži – celkem dva. Hrdinové, osvoboditelé, klauni.

Squadra Sua

Skupina Squadra Sua byla založena v roce 2003 původním duem Robert Janč a Roman Horák. Od založení se věnovala krátkým komediálním a autorským výstupům na festivalech v ČR a v zahraničí. Vznikem pouličního představení SOLDATES se přidal ke skupině Lukáš Houdek. Projekt SOLDATES je prvním dílem rozpracované trilogie o hrdinských jednotkách a nezbytných mužích, kteří bojuji… za pravdu a za dobro. V současné době jednotka již zpracovala druhý díl trilogie s názvem BOMBEROS ( Hasiči! ) – premiéra 01.06.2013 na festivalu CIRK-UFF v Trutnově.

Vznik představení podpořila HAMU, Nadace Život umělce, DIE ETAGE ( Berlín ).

SOLDATES5

DIVADLO EVY HRUŠKOVÉ A JANA PŘEUČILA

Šípková Růženka

Rodinná pohádka Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami. Hrají Eva Hrušková a Jan Přeučil.Autorem scénáře a textů k písničkám je známý televizní dramaturg a autor mnoha pohádek Jiří Chalupa.Děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky, všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní.Kouzelné loutky stvořila Šárka Váchová, autorka Večerníčků a známého dětského televizního pořadu Kostičky.Pohádka je plná krásných písniček od hudebního skladatele Jaromíra Klempíře.

www.evahruskova.cz

BILBO COMPAGNIE

Jiří Bilbo Reidinger: Klaun Bilbo

Téměř sólové představení, které vychází z cirkusových pasáží, které s Bilbem nazkoušel v roce 1982 Ctibor Turba a Josef Fuksa pro cirkusové turné s cirkusem Praga po zemích Střední Asie a Sibiře. Představení pro děti i dospělé (“Děti všeho věku!”)

http://www.reidinger.cz

DIVADLO KAKÁ a DAMÚZA

O ošklivém káčátku

Klasická pohádka na motivy H. Ch. Andersena.

Bylo nebylo, jedno malé káčátko, které mělo maminku a spoustu sourozenců, ale vůbec se jim nepodobalo. A tak se muselo vydat na dlouhou a nebezpečnou …

Divadelní soubor Divadlo KAKÁ byl založen v červnu roku 2010. Jeho členy jsou dvě herečky – absolventky DAMU herectví alternativního a loutkového divadla Štěpánka Vanická a Jana Kollertová.

Pohádky jsou interaktivní, plné písniček a loutek navržených a vyrobených profesionálními scénografy. Loutkové scény prolínají scény činoherní a dynamicky se střídají, aby i ten nejmenší divák udržel pozornost. Zároveň jsou představení koncipována tak, aby byla stále přítomna i linie pro dospělé publikum.

www.damuza.cz

 MODERÁTOŘI NEJVĚTŠÍHO DĚTSKÉHO FESTIVALU KAŠPÁRKOHRANÍ:

MARTIN ZBROŽEK A ANIČKA POLÍVKOVÁ