Sport 2013

AC SPARTA PRAHA

AC Sparta Praha se znovu vrací na Kašpárkohraní se svým stánkem. Děti si budou moci zastřílet na branku, zahrát si stolní fotbálek nebo se vyfotit „na stadionu“ před naší fotostěnou. Správný Sparťan musí být také pořádně vidět a tak jsme pro děti připravili malování na tvář a může se také vybavit nějakým tím suvenýrem. Nezapomněli jsme také na ty nejmenší, kteří si rádi nakreslí svého maskota. Předlohou jim bude samozřejmě i maskot živý. A co takhle si zatrénovat pod vedením trenérů mládeže Sparty? Nebo byste se rádi naučili nějaké ty fotbalové finesy s míčem? Máme pro vás také jedno velké překvapení. Pobavit děti a podepsat se přijede také fotbalový velikán Jakub Kohák!

IMG_0352

FK DUKLA PRAHA

Přijďte si zasoutěžit do stánku FK Dukla Praha. Jedenáctinásobný mistr ligy se letos vrátil mezi elitu do první ligy. Pro návštěvníky máme připravenou střelbu na přesnost, minifotbálek, dovednostní dráhu na které mohou děti soutěžit proti svým rodičům a mnoho dalších atrakcí. Na dotazy vám budou odpovídat trenéři mládeže a sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel. Součástí programu bude i autogramiáda hráčů A týmu a legendy Güntera Bittengela.

FK Dukla Praha

www.fkdukla.cz

AC SPARTA PRAHA – FLORBAL

AC Sparta Praha – florbal patří k tradičním florbalovým klubům nejen v Praze už od počátku florbalu v ČR, který se datuje v roce 1993. V našich mužských týmech jsou hráči ve věku od 5 let. Naše tréninková metodika je komplexní a rozvíjí mladé florbalisty už od předškolního věku až po elitní týmy v kategoriích juniorů a mužů, kteří hrají nejvyšší celostátní soutěže.

Přijďte si zasoutěžit v průběhu Kašpárkohraní ve florbalových dovednostech! Slalom s míčkem, střelba na přesnost a pod.

U našeho mini hřiště získáte také informace o našich tréninkových centrech v Praze Vysočanech a na Barrandově.

www.sparta-florbal.cz 

ASK SLAVIA PRAHA

ASK Slavia Praha je jedním z nejstarších, na počet členů největších a se vší skromností i nejúspěšnějších atletických klubů u nás. Naši závodníci reprezentují ČR na vrcholných akcích, tým mužů soutěží v extralize a máme i početnou družinu veteránských závodníků.

Výkladní skříní ASK Slavia je ovšem přípravka a práce s mládeží všeobecně. V současné době se staráme  sportovní rozvoj asi 350 dětí. Ačkoliv úspěch vždy potěší a důkazem  kvality naší práce jsou medaile slávistických jednotlivců a družstev na republikových šampionátech, naší filosofií a prioritou je vychovávat zdravé jedince s kladným vztahem ke sportu všeobcně a smyslem pro fair play.

Atletika hravě pro děti i dospělé.

 

www.askslavia.com

RUGBY CLUB TATRA SMÍCHOV,o.s.

“RC Tatra Smíchov patří mezi nejúspěšnější ragbyové kluby posledních let, jak na dospělé tak mládežnické úrovni.
 Jelikož ragby patří mezi jedny z nejkomplexnějších sportů na světě, tak se snažíme o všestranný rozvoj dovedností.
 Děti se snažíme vést tak, aby si především vytvořily kladný vztah ke sportu, a naučily se pracovat v kolektivu. Proto myslíme nato, aby byl trénink pro děti především zábavou. Pokud by Vás myšlenka zkusit ragby zaujala, neváhejte nás navštívit na hřišti ( Smrčínská, 150 00 Praha 5 ) “. ,,Sport bez předsudků”.

IMG_0828

www.tatrasmichov.com

TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran Střešovice je historicky nejúspěšnější florbalový klub v ČR! Na stanovišti  florbal si účastníci Kašpárkohraní mohou vyzkoušet florbalové dovednosti (střelba, technika hole, zahrát si zápas proti hráčům Tatranu Střešovice 3 na 3, 1 na 1 nebo mezi sebou), zasoutěžit si v přesnosti střelby o florbalové ceny. Přijďte na   autogramiádu  mistrů ČR (od 14.00 do 17.00 hod), možnost vyfotit se se svou florbalovou hvězdou; dozvíte se zde veškeré informace o florbalovém oddílu Tatran Střešovice. Tatran Omlux Střešovice je opět mistrem ČR ve florbalu v roce 2012.

www.tatran.cz/florbal

JEZDECKÁ ŠKOLA PRAHA

Jezdecká škola Pony Praha se nachází v krásném prostředí Císařského ostrova na Praze 7. Učíme jízdě na ponících děti od 3 let a nabízíme také jízdy na velkých koních pro starší děti i dospělé. Výcvik probíhá na jízdárně a na vyjížďkách po ostrově a ve Stromovce. Lze přijít na jednorázové lekce, pro nejmenší nabízíme půl hodinové vyjížďky. Zaručujeme kvalitní individuální přístup a výcvik.Pro pokročilé jezdce je zde  možnost s poníky jezdit na závody. O letních prázdninách pořádáme od pondělí do pátku příměstský tábor. Součástí naší stáje je také kiosek,odkud mohou rodiče pozorovat výcvik svých dětí, za příjemné konzumace pití a jídla.

ponypraha

www.ponypraha.cz

ČESKÝ KULIČKOVÝ SVAZ

Organizátor kuličkových turnajů dospělých a mládeže, zve účastníky Kašpárkohraní na dětské hřiště. Zde si každý bude moci tento sport vyzkoušet a v případě zájmu se zúčastnit i turnaje. Seznámíte se tak se sportem, který je podle historických pramenů ze všech nejstarší a ve kterém mají Češi dokonce mistra světa Pavla Zoufalého. Tento titul získal v roce 2011.

http://www.kulicky.com

LEZECKÁ STĚNA RUZYNĚ –   PŘIJĎTE SI VYZKOUŠET, JAK JE SKVĚLÉ LÉZT.  

Lezecká stěna Ruzyně je nejstarší velkou lezeckou stěnou v Praze, která nabízí lezecké veřejnosti své služby již od roku 1993.

Základem našeho lezeckého centra je velká vnitřní a vnější lezecká stěna. V součtu Vám obě stěny mohou nabídnout lezeckou plochu více jak 1 000 metrů čtverečních osazenou přibližně 170 cestami všech obtížností, rovnoměrně rozmístěnými v 53 liniích jištění. S velkou pravděpodobností si tak rozumně zalezete i v podvečerní „lezecké špičce”.

Cesty se snažíme stavět s rozvahou tak, aby si u nás na své přišel opravdu každý – od začínajících lezců, přes „rekreační extrémisty”, až po výkony posedlé „nabušence.” Chceme, aby si u nás hezky zalezl každý, dlouhý i krátký, tlustý i tenký. Pořádáme lezecké kurzy pro děti a dospělé. Během prázdnin probíhají příměstské tábory.

CRW_4784

www.stena-ruzyne.com

BOULDER BAR

Lezecká stěna, příjemný nekuřácký bar, dětský koutek Bouldránkov, kurzy lezení pro děti i dospělé, dětské narozeninové oslavy

Bouldering – lezení krátkých cest bez lana je bezpečná forma lezení, kde se pohybujete volně bez jištění a případný pád je do matrací, které jsou po celé ploše stěny. Na naší bouldrové stěně může lézt každý od nováčků a nejmenších až po zdatné lezce. Celková plocha stěny je přes 300 m2 a její maximální výška činí 4 m. Nachází se zde okolo 5 000 chytů a po celé ploše pod stěnou je perfektní dopadiště.
Na stěně jsou označené cesty -bouldery, které začátečníky, ale i špičkové lezce vedou profily vzhůru či do stran a usnadňují tak pobyt na boulderovce všem, kdo jsou tu poprvé anebo lezou sami.

Proč bouldering pro děti? Lezení  je pro nás naprosto přirozený pohyb. Při lezení používáme všechny končetiny a tím nedochází k jednostrannému přetížení, jako je tomu u ostatních sportů.  Abychom se udrželi na stěně, musí se všechny naše svaly zapnout a to i takové,  o kterých vůbec nevíme , že máme. Při takovémto pohybu  nám tedy nesílí  jenom paže, ale je kompletně zapojeno celé tělo. Děti se svalově zpevní a jsou ochráněny před vznikem vadného držení těla. Lezení výrazně  rozvíjí koordinaci pohybu a rovnováhu. K lezení je zapotřebí  koncentrace, proto u dětí během pohybu dochází ke zklidnění , musí se soustředit pouze na jednu věc, čehož se dá využít u hyperaktivních a až moc živých dětí.

Kurzy jsme sestavili pro jednotlivé věkové skupiny, s respektováním  vývoje dítěte a jeho schopností. Náplň kurzu je vypracována spolu  s našimi zkušenými instruktory a dětským fyzioterapeutem tak, aby děti maximálně rozvíjela,ale nepřetěžovala.

Na Kašpárkohraní jsme připravili mobilní lezeckou stěnu Balvan, kde se vašim dětem i vám budou po celou dobu věnovat naši instruktoři.

BB najdi si svou cestu …

Foto na web (kopie)

www.boulder.cz

KUNG FU FACTORY

Jsme škola bojových umění, máme tělocvičny v Praze a okolí.

Učíme děti tradiční shaolin. Ti nejlepší mohou projít přímo k čínskému mistrovi a cvičit u něho styl wudang. Náš trénink vede k flexibilitě, ke zvýšení psychické a fyzické zdatnosti, zejména síly, pružnosti a hbitosti. Také posiluje schopnost učení a koordinace. Mezi našimi instruktory je i mistr ČR z roku 2005 (Czech Open).

www.wudang-praha.estranky.cz

MISTRÁL PRAHA

Jsme softballový oddíl Mistrál Praha, který působí na hřištích již tři roky. Jsme především dobrá parta a softball nás prostě baví. Skládáme se ze dvou dospělých týmů, chceme ale od příští sezony zapojit i děti. Vlastní hřiště nemáme, a tak trénujeme a hrajeme na hřišti softballového oddílu Joudrs Praha na Praze 8.

Polař

www.mistralpraha.cz

FIRELOVERS

Přijďte si vyzkoušet žonglování s profesionály! V žonglérské zóně si vyzkoušíte mnoho nástrojů na žonglování, těch známých i těch neobvyklých. Zkušení žongléři vám poradí triky s diabolem, yoyem, míčky a spoustou dalších hraček.

Pokud vás nějaká hračka zaujme, můžete ji vyhrát v soutěži, nebo zakoupit přímo na místě za výhodnou cenu.

image

 www.firelovers.com , www.magicyoyo.cz