Umělecké dílny 2013

OBRÁZKOVÝ OSTROV A JUPÍKOVA KREATIVNÍ DÍLNA

Pod vedením výtvarnice Lenky Procházkové

Kde děti budou malovat, vystřihovat, tvořit svá díla, kdy za svou tvorbu dostanou odměnu v podobě dětského nápoje značky JUPÍK.

Výtvarnice Lenka Procházková nejraději maluje vše příjemné okolo nás, vyjádřené jednoduchými symboly.  Obrázky, které jako tisky prodává, jsou kolorované perokresby, volnou malbu dělá kombinovanou technikou nebo akrylátovými barvami. Její obrázkové ostrovy jsou krámky plné nezbytně nutných věcí pro každodenní radost.

obrazkovyostrov

 

 

 

www.jupik.cz

ČLOVĚK V TÍSNI, o.p.s.

Chcete si vyzkoušet vyrobit své originální africké masky? Tak právě pro vás je určena naše výtvarná dílna, kde můžete popustit uzdu své fantazii a vyrobit si originální africké masky dle vašich představ. Masky můžete poté dát svým rodičům jako dárek, pověsit na zeď či je použít na obličej a zatančit si africký taneček. Tato dílna je určena dětem od 5 let, mladší děti se jí mohou zúčastnit v doprovodu svých rodičů, či starších sourozenců. Veškerý materiál i pomůcky na výrobu masek budou na našem stánku k dispozici zdarma.

Pár informací o dílně kde výrobky vznikají

Již od roku 2004 podporuje Člověk v tísni v Namibii projekty zaměřené především na boj s HIV/AIDS a chudobou, jejichž součástí je i chráněná dílna, která zaměstnává cca 50 lidí, především žen, které tak získávají možnost zajištění základních finančních prostředků pro svoje rodiny. Rukodělné výrobky se prodávají jak v Namibii, tak v České republice. Celý příjem z prodeje plyne zpět do dílny.

 www.nama.cz

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ

Soutěže v první pomoci v rámci ČČK jsou nejen důležitým motivačním prvkem mnoha členů ČČK a M-ČČK, ale zejména důležitou formou procvičování první pomoci a přípravou na skutečnou realitu.

www.cck.cz

NADAČNÍ FOND MATHILDA

Posláním Nadačního fondu Mathilda je vyhledávání a podpora smysluplných projektů, které pomáhají lidem s těžkým zrakovým postižením. Mathilda se programově zaměřuje na podporu projektů, které výrazně napomáhají zlepšení kvality života nevidomých a slabozrakých. Hlavně na projekty, které se týkají vzdělávání takto postižených osob nebo navazují na stávající sociální služby, případně je rozvíjejí a v konečném důsledku výrazně pomáhají v pracovním uplatnění a integraci do běžné společnosti. Jedná se zejména o projekty, které nedosahují na úplné financování ze strany státu. Mathilda činí veškerá potřebná opatření, včetně získávání prostředků, pro realizaci uvedených cílů. Dlouhodobě budou podporovány projekty, které se přímo dotýkají péče a podpory zrakově postižených, konkrétně to jsou tyto projekty:

Podpora chovu štěňat

Výcvik vodicích psů

Tyfloservis, o.p.s.

Klub držitelů vodicích psů

Centrum pomoci Mathilda

Digitální knihovna pro zrakově postižené – DKZP

Podpora zrakově postižených hudebníků

bílý

AEROŠKOLA

Animační dílna Aeroškoly nabídne všem malým i velkým návštěvníkům možnost vyzkoušet si, jak se tvoří jednoduchý animovaný film klasickou technikou ploškové a plastelínové animace. K dispozici budou speciální prosvětlovací stoly a spousta různého materiálu k realizaci všech nápadů. Kromě animace nabídneme i možnost vyzkoušet filmové triky Karla Zemana na vlastní kůži.

nataceni1

www.aeroskola.cz

MOZAIKART

Pojďte si hrát, odpočívat i vnímat všemi smysly – vytvoříme společnou mozaiku tentokrát formou recyklace keramiky, dlaždic, terakoty, porcelánu, skla apod. Její koncepce je vhodná pro malé i velké ručičky (účast dětí do 6 let v přítomnosti rodičů). Osobitý přístup ke společnému dílu je vítán! Kromě uplatnění vlastní kreativity se ještě naučíte mnohé o technice mozaiky a jejích materiálech. Mozaikování proběhne pod vedením ak. soch. Magdaleny Kracík Štorkánové. Pro inspiraci budou vystaveny vybrané mozaiky z jejího ateliéru MozaikArt. Autorka pořádá pravidelné i jednorázové workshopy, sympozia a kurzy různých mozaikových technik, zabývá se restaurováním mozaik i tvorbou mozaikových obrazů do interiéru i exteriéru. K nahlédnutí budou také ručně vyráběné hračky spoluzakladatelky občanského sdružení ART&CRAFT MOZAIKA Edity Elsnicové a dalších autorů.

http://www.mozaikart.cz/

DANDELION

Rádi tvoříte? Jste vítáni v naší dílně DANDELION, která se zabývá nejen vzdělávacími kurzy , ale i výtvarnými dílnami pro děti. Na akci Kašpárkohraní  jsme pro Vás připravili dílnu, kde si můžete vytvořit  své originální girlandy. Podle šablonky  vystřihnout , slepit a posléze vymalovat dle své fantazie jednotlivé ptáčky z papíru   a zavěsit   na větvičku. Vystřihovat můžete nejen ptáčky, ale i  jiné motivy, např. Motýlky, kytičky nebo lodičky atd….

Veškerý  materiál  k této girlandové dílně, jako  je: barevný papír, lepidla, fixy, barvy, bavlnky  Vám bude k dispozici zcela zdarma. Dílny jsou určeny pro děti od 3 let. Těšíme se na Vás…

tvoříme girlandy

KOUZLENÍ S RAZÍTKY

Pohádková výtvarná dílna pro děti od 2,5 roku. Pomocí velkých kreativních razítek vykouzlíme na papíře příběhy zvířátek, princezen a světa kolem nás. Velké obtisky nám umožní obrázky vybarvovat, vystřihovat a domů si odnesete překrásné dílko hodné vystavení!
Na dílně budeme pomocí razítek vyrábět i přívěšky a knoflíky pro štěstí, parádu a potěšení!

http://www.detskarazitka.cz/

NOVÁ AKROPOLIS o.s.

Ateliér Minerva, který pracuje v rámci občanského sdružení Nová Akropolis se zaměřuje na výrobu archeologických reprodukcí starých kultur. Snažíme se studovat staré techniky malby a co nejvěrněji je napodobit při vytváření jedinečných reprodukcí archeologických nálezů ze starověkého Egypta, Řecka i Říma, kultur Střední a Jižní Ameriky, starověké Indie, Číny, Blízkého Východu i Evropy. Pořádáme přednášky a výtvarné dílny pro děti i dospělé. V naší dílně si budete moci vyzkoušet malování a patinování archeologických reprodukcí různé obtížnosti. Pro nejmenší budou připraveny omalovánky s tématikou starověkého Egypta.

Nová Akropolis

BRILIANTINA

Briliantina je sběratelsko – kreativní projekt, který přináší ty nejkrásnější prstýnky. Dívky je mohou nejen sbírat, ale mohou se pokusit navrhnout prstýnky vlastní. Nejlepší návrhy jsou součástí sběratelské kolekce Briliantina.

Brili-portret (1)

www.briliantina.com