ROK 2011

Dětský festival KAŠPÁRKOHRANÍ

HUDBA/ DIVADLO/ HRY

     TISKOVÁ ZPRÁVA 2011

Kašpárkohraní pořádané za podpory Magistrátu hl. m. Prahy nabídlo hravé odpoledne pro celou rodinu.

Třetí ročník největšího dětského festivalu v České republice Kašpárkohraní, který se konal v neděli 25. září, přilákal do Kempu Džbán a sportovního areálu SK Aritma Praha okolo 10 tisíc spokojených diváku. Početné rodiny si  společně užily hravé slunečné nedělní odpoledne plné interaktivní zábavy. Hvězdami hlavní hudební scény byl Kašpárek v rohlíku spolu s hosty Tonyou Graves(Monkey Business), Milanem Caisem(Tata bojs) a Márdim(Vypsaná fixa). Jaroslav Uhlíř vrátil děti do školních lavic se svou Hodinou zpěvu. Davy dětí si zařádily spolu s Magdou Reifovou(Majda z kouzelné školky) a Karolínou Kamberskou, která malým uličníkům představila své nové CD Říkadla a křikadla.

Divadelní scénu ovládlo divadlo Mimos se svým představením Brouhádka, nebo představení Antonína Novotného a Marty Míkové Husy na tahu. Dech dětem vyrazil Václáv Strasser se svou bublinovou show.

Nepřehlédnutelný úžas v dětských tvářičkách mohli rodiče pozorovat, když na svou cestu vyrazil průvod obřích masek Echt Street Puppets, který během hlavního programu procházel areálem.

Na sportovištích SK Aritmy si děti vyzkoušely tréninkové metody různých sportů od fotbalu s FK Dukla, SK Aritma a AC Sparta Praha, přes americký fotbal Prague Panthers, rugby s RC Tatra Smíchov, volejbal s SK Dansport po exhibice bojových umění s Kung-Fu Factory, Karate Spektra a Judo Club Tatran.

Na hladině nádrže Džbán Quiksilver představil nový vodní sport, který se nazývá Stand Up Paddleboarding. Paddleboard je složený z pádla a boardu, který vychází z klasického surfu.

Tvůrčího ducha děti uplatnily v uměleckých dílnách Člověka v tísni, v korálkové dílně nebo na Obrázkovém ostrově Lenky Procházkové.

„Velký zájem návštěvníků nás samozřejmě těší. Ukázalo se, že náš cíl – nabídnout důstojnou, zdarma přístupnou, alternativu akcím, které jsou pouze drahou zábavou a nijak nerozvíjejí dětskou kreativitu, má smysl a opodstatnění….. ,“ konstatuje Viktor Souček z pořádající společnosti Riff Raff s.r.o.

Viktor Souček – Jednatel společnosti

 

viktorsoucek@riffraff.cz

Tel: +420 602 266 259

IČO: 47125675

DIČ: CZ47125675

www.kasparkohrani.cz

www.meziploty.cz

www.ceskehrady.cz

www.moravskehrady.cz