Sport 2011

QUIKSILVER PADDLEBOARDING

Jedná se o nejrychleji se rozšiřující sport na světě. Zkratka SUP vznikla podle anglického spojení stand up paddling. Poprvé se SUP objevil v Polynésii a na Havajských ostrovech, kde mu říkají Hoe he’e nalu. V současné době paddleboardy dobývají doslova celý svět. Jezdí se nejen na mořských vlnách, ale také na řekách a jezerech.

SUP je skvělý sport, ale také dobrý doplněk pro vrcholové sportovce, kteří jej rádi využívají k přípravě mimo posilovnu. Zapojí zde nejen celé tělo, ale díky vyrovnávání stability, také vnitřní svalstvo, které je základem pro celkovou fyzickou připravenost a předcházení zraněním.

Česká republika je rájem vodáků a tak se u nás jezdí nejen na klidných vodách, ale stále častěji se odvážlivci vrhají do divočejších proudů oblíbených říčních toků. SUP je také skvělým doplňkem pro jachtaře a windsurfaře, kteří by v bezvětří jen smutně koukali na vodu.

Paddleboardy mají řadu využití. Jednak zajímavé projížďky krásnou krajinou, fyzicky náročné závody jednotlivců i družstev, ale lze na nich provozovat i fitness surfing, či yogu. SUP je atraktivním sportem pro všechny věkové skupiny.


www.quiksilver-europe.com

AC SPARTA PRAHA

Vás srdečně zve na dětský festival KAŠPÁRKOHRANÍ, kde si děti mohou vyzkoušet různé fotbalové dovednosti, zahrát miniturnaj a zasoutěžit si  o ceny  jako např. zatrénovat si v největším tréninkovém centru v republice. Na fotbalovém workshopu s trenérem mládeže AC Sparta Praha Jaroslavem Vavříčkem si budou moci děti vyzkoušet slalom s míčem na čas, střelbu na cíl a miniturnaj.

 

www.sparta.cz

 

ATLETICKÝ ODDÍL SK ARITMA PRAHA

Atletický oddíl SK Aritma Praha má dlouholetou tradici. Vyrostlo zde mnoho vynikajících atletů a atletek, jež se pod vedením vynikajících trenérů dostali až do české reprezentace. V současné době se náš oddíl zaměřuje především na práci s mládeží. Od těch nejmenších školáků až po výkonnostní dorostence. Naši atleti se pravidelně umisťují na medailových pozicích v Přeborech Prahy, což jim většinou zaručuje účast mezi nejlepšími na Mistrovstvích Republiky.

SK ARITMA PRAHA FOTBAL

Fotbalový tým SK Aritmy Vás zve mezi své řady.  Připravili jsme si pro Vás dobře vybavený a snadno dostupný areál uprostřed přírody. Můžete si zkusit zahrát na nové přírodní trávě ale i na umělé trávě 3. generace s kvalifikovanými trenéry. Pro nové členy pořádáme 60ti minutové tréninky formou her. Těšíme se na Vás!

 

www.aritma.cz

 

TENISOVÝ ODDÍL SK ARITMA

Tenisový oddíl SK Aritma se věnuje výchově  závodních hráček a hráčů od kategorie přípravky až po kategorii dorostu. Družstva hrají buď Pražskou ligu nebo I. třídu. Družstvo dospělých již řadu let úspěšně reprezentuje pražský tenis v celostátní II.lize. Protože je hlavní část naší činnosti zaměřena na výchovu talentovaných dětí, mají u nás velký prostor děti v tenisové škole ve věku 4-8 let. Tenisová škola má k dispozici 1 kurt s umělým povrchem a tři minikurty taktéž s umělým povrchem. Dětem se věnuje 7 zkušených  kvalifikovaných trenérů.

 www.tenisservis.cz  /  www.skaritma.cz  

 

FK DUKLA PRAHA

Přijďte si zasoutěžit do stánku FK Dukla Praha. Jedenáctinásobný mistr ligy se letos vrátil mezi elitu do první ligy. Pro návštěvníky máme připravenou střelbu na přesnost, minifotbálek, dovednostní dráhu na které mohou děti soutěžit proti svým rodičům a mnoho dalších atrakcí. Na dotazy vám budou odpovídat trenéři mládeže a sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel. Součástí programu bude i autogramiáda hráčů A týmu a legendy Güntera Bittengela.

www.fkdukla.cz

 

KUNG FU FACTORY

Jsme škola bojových umění, máme tělocvičny v Praze a okolí.

Učíme děti tradiční shaolin. Ti nejlepší mohou projít přímo k čínskému mistrovi a cvičit u něho styl wudang. Náš trénink vede k flexibilitě, ke zvýšení psychické a fyzické zdatnosti, zejména síly, pružnosti a hbitosti. Také posiluje schopnost učení a koordinace. Mezi našimi instruktory je i mistr ČR z roku 2005 (Czech Open).

www.wudang-praha.estranky.cz

 

ASK SLAVIA PRAHA

ASK Slavia Praha je jedním z nejstarších, na počet členů největších a se vší skromností i nejúspěšnějších atletických klubů u nás. Naši závodníci reprezentují ČR na vrcholných akcích, tým mužů soutěží v extralize a máme i početnou družinu veteránských závodníků.

Výkladní skříní ASK Slavia je ovšem přípravka a práce s mládeží všeobecně. V současné době se staráme  sportovní rozvoj asi 350 dětí. Ačkoliv úspěch vždy potěší a důkazem  kvality naší práce jsou medaile slávistických jednotlivců a družstev na republikových šampionátech, naší filosofií a prioritou je vychovávat zdravé jedince s kladným vztahem ke sportu všeobcně a smyslem pro fair play.

 

www.askslavia.com

 

RUGBY CLUB TATRA SMÍCHOV,o.s.

Rugby Club Tatra Smíchov je tradičním klubem Prahy. Klub zahrnuje všechny kategorie a čítá zhruba 250 členů, z toho 180 dětí (přípravka od 4 let, mladší žáci, starší žáci, kadeti, junioři, muži, ženy). Klub je místem, kde se celoročně setkávají generace sportovců a tráví zde volný čas sportovními aktivitami, a žije také bohatým společenským životem. Klub pořádá projekty pro děti ze základních škol zaměřené na prezentaci sportu jako vhodné volnočasové aktivity, a to ”Sport bez předsudků,, a ”Školní liga ragby,,. Pečuje tak o rozvoj prevence kriminality v Praze, neboť kdo sportuje, nezlobí.Klub zaznamenal v minulých letech řadu sportovních úspěchů a v různých kategoriích získal titul Mistra ČR, naposledy v kategorii U15 – starší žáci v červnu 2011.

www.tatrasmichov.com

 

JC TATRAN PRAHA

JC Tatran Praha je sportovní klub dlouhodobě působící na Praze 7. Věnuje se tréninku sportovního juda jak pro děti, tak dospělé. Judo je komplexní sport rozvíjející obzvláště u dětí pohybové, silové a kondiční schopnosti. Neopomenutelnou součást tohoto olympijského sportu představuje etiketa, která se zaměřuje na výchovu a vzájemnou úctu sportovců. Činnost oddílu zahrnuje práci s dětmi od předškolního věku. Starší děti se účastní judistických soutěží. Kromě pravidelných tréninků oddíl pořádá i víkendová soustředění, letní tábor a další akce.

www.judo.cz

 

SK DANSPORT PRAHA

Jeden z největších mládežnických volejbalových klubů v ČR má přes 240 aktivních členů a mladí volejbalisté hrají v jedenácti soutěžích v chlapecké i dívčí kategorii od pražských přeborů až po celostátní juniorskou 1. ligu a extraligu. Mezi nejúspěšnější odchovance klubu patří reprezentantka ČR Vendula Adlerová, vicemistryně světa v beach-volejbalu Míša Maixnerová, účastník Světové série v beach-volejbalu Viktor Pak a hráči mužské extraligy Míla Marel, Petr Minařík, Honza Břicháček a Petr Kovář.

www.skdansport.cz

 

TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran Střešovice je historicky nejúspěšnější florbalový klub v ČR! Na stanovišti  florbal si účastníci Kašpárkohraní mohou vyzkoušet florbalové dovednosti (střelba, technika hole, zahrát si zápas proti hráčům Tatranu Střešovice 3 na 3, 1 na 1 nebo mezi sebou), zasoutěžit si v přesnosti střelby o florbalové ceny. Přijďte na   autogramiádu  mistrů ČR (od 14.00 do 17.00 hod), možnost vyfotit se se svou florbalovou hvězdou; dozvíte se zde veškeré informace o florbalovém oddílu Tatran Střešovice.

www.tatran.cz/florbal

 

ČESKÝ KULIČKOVÝ SVAZ

Organizátor kuličkových turnajů dospělých a mládeže, zve účastníky Kašpárkohraní na dětské hřiště naproti vchodu od Petřin. Zde si každý bude moci tento sport vyzkoušet a v případě zájmu se zúčastnit i turnaje. Seznámíte se tak se sportem, který je podle historických pramenů ze všech nejstarší a ve kterém mají češi dokonce mistra světa.

http://www.kulicky.com   

 

 

PRAGUE PANTHERS – kids o.s

Prague Panthers jsou nejúspěšnějším českým klubem amerického fotbalu. Za svou 20-ti letou historii panteři posbírali již 12 titulů mistra ČR, stali se vítězi prestižního EFAF CUPu a pravidelně nastupují v české, rakouské i evropské lize. Mají špičkový systém sportovního rozvoje hráčů všech věkových kategorií za účasti profesionálních trenérů z USA.

Prague Panthers jsou momentálně hodnoceni jako 11-tý nejlepší tým Evropy, když v této sezóně skončili na 5-tém místě v AFL (Rakouská liga amerického fotbalu) a stali se vícemistry ČLAF (České ligy amerického fotbalu).

Domácím hřištěm Prague Panthers je atletický stadion Slavia na Praze 10, kde probíhají domácí zápasy české, rakouské I evropské ligy. Ti kteří by si chtěli přijít tento úžasný sport  vyzkoušet mají jedinečnou možnost na náborech do juniorského a seniorského týmu, které se budou konat ve dnech 20.9. a 22.9. vždy od 18.30 do 20.00hod na hřišti Horní Měcholupy (Hornoměcholupská 300, Praha 10).

 

www.praguepanthers.cz

 

KARATE KLUB SPEKTRA

Karate klub Spektra Praha působí na Praze 6 již od roku 1990. Do oddílu přijímáme vždy na začátku školního roku chlapce i dívky ve věku od sedmi let. Věnujeme se výuce karate školy Shotokan a to jak sportovním disciplínám (sestavy – kata, volný boj – kumite), tak i aplikaci karate v sebeobranných situacích. V průběhu letních prázdnin pořádáme čtrnáctidenní soustředění poblíž přehrady Orlík. Cvičíme ve dvou tělocvičnách: Základní škola Bílá, Dejvice, Sokol Liboc, Ruzyňská 156/55 

http://spektra.wz.cz

TAIJI AKADEMIE

Dejte děti mezi Tygry!

Vyzkoušejte si trénink tradičního čínského kung-fu. Děti z oddílu Tygrů pražské Taiji Akademie pro vás připravili ukázky cvičení sestav i cvičení se zbraněmi. Přijďte si zkusit, co znamená trénovat své  „kung-fu“..  Program je připraven pro děti i dospělé.

www.taiji.cz nebo www.kungfu.cz

 

ODDÍL BASKETBALU SK ARITMA PRAHA

Oddíl basketbalu byl založen v roce 1956. Od počátku byl zaměřen především na výchovu mládeže, kde doménu tvořila děvčata. Klub každý rok pořádá nábor do přípravky a má družstva ve všech kategoriích, které se účastní celkem 14 soutěží. Nejvyšší je I. liga žen, následují ligy starších a mladších dorostenek, ale i žákyň. Za dobrou práci s mládeží od ledna 2010 získal oddíl basketbalu ocenění v podobě statutu Sportovního střediska.
Pod vedením zkušených trenérů zde vyrostla řada reprezentantek, mezi ně patří i nejúspěšnější česká hráčka Jana Veselá, která získala nejen řadu titulů mistryň republiky, ale i vítězství v Eurolize, americké profesionální WNBA, zlato z ME a MS v kategorii juniorek, totéž si zopakovala v ME dospělých a nechybí jí ani stříbro z MS v roku 2010. Nyní působí v Ros Casares Valencia. Cennými kovy se mohou pochlubit i Michaela Ferančíková (roz. Pavlíčková) a Hana Zarevúcká z doby nedávno minulé.