Umělecké dílny 2011

KORÁLKOVÁ DÍLNA

Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou

V naší korálkové dílně bude pro menší děti připraven stůl se směsí větších korálků, které si budou navlékat na gumičku nebo na vlasec. Pro starší děti budou k dispozici korálky a bižuterní komponenty ( zavírací mechaniky, háčky do uší, paměťový drát,…), ze kterých si budou moci vyrobit opravdové náhrdelníky, náušnice a náramky.

http://www.sosjbc.cz/

 

ATELIÉR ČADOVI – MALOVÁNÍ NA KERAMIKU

pod vedením akad. malíře Michala Čady

Děti i dospělí si pod vedením asistentů mohou dle vlastní představy domalovat a dotvořit jednoduché keramické obrázky(používáme kvalitní akrylové barvy, které jsou po krátkém zaschnutí nesmývatelné) a nakonec si z akce odnést pěknou, vlastnoručně vytvořenou, památku. Dále zde můžete shlédnout a případně zakoupit výrobky z našeho keramického ateliéru (v nabídce máme historickou keramiku, současné vzory se speciální technikou krakelování i originální keramické plastiky). Rádi zodpovíme veškeré dotazy týkající se technik keramické výroby.

www.ateliercadovi.sweb.cz

 

OBRÁZKOVÝ OSTROV

Výtvarnice Lenka Procházková nejraději maluje vše příjemné okolo nás, vyjádřené jednoduchými symboly.  Obrázky, které jako tisky prodává, jsou kolorované perokresby, volnou malbu dělá kombinovanou technikou nebo akrylátovými barvami. Její obrázkové ostrovy jsou krámky plné nezbytně nutných věcí pro každodenní radost.

www.obrazkovyostrov.cz

 

TEREZIE BARTOŠOVÁ – VÝTVARNÝ ATELIÉR

Ahoj, i letos Vás všechny ráda přivítám u svého stánku plného všelikého tvoření nejen pro dětičky. Ať už si sami, nenáročnou formou, vyrobíte hadrovou panenku, skládačku, či si vybarvíte reliéfní odlitek nebo sošku, vždy odejdete s nějakým vlastoručně vytvořeným výrobkem pro radost a potěšení. A co bude žhavou novinkou letošního tvoření na Kašpárkohraní? Budete mít možnost vyrobit si vlastní jedinečnou placku na tríčo, baťoh či čepici na speciálním “plackovacím” lisu. Motiv na placku si můžete buď namalovat na místě nebo si obrázek či fotografii přinesete s sebou – placky mají průměr 44mm. Celá dílnička bude natolik kreativní, že se fantazii v tvoření meze nekladou. Pastelek, fixů, barviček, nůžek a papírů budete mít připraveno dostatek, takže se budu, se svým týmem, na Vás těšit… 🙂

 

www.terezie-bartosova.blog.cz

 

ČLOVĚK V TÍSNI, o.p.s.

Chcete si vyzkoušet vyrobit své originální africké masky? Tak právě pro vás je určena naše výtvarná dílna, kde můžete popustit uzdu své fantazii a vyrobit si originální africké masky dle vašich představ. Masky můžete poté dát svým rodičům jako dárek, pověsit na zeď či je použít na obličej a zatančit si africký taneček. Tato dílna je určena dětem od 5 let, mladší děti se jí mohou zúčastnit v doprovodu svých rodičů, či starších sourozenců. Veškerý materiál i pomůcky na výrobu masek budou na našem stánku k dispozici zdarma.

Pár informací o dílně kde výrobky vznikají

Již od roku 2004 podporuje Člověk v tísni v Namibii projekty zaměřené především na boj s HIV/AIDS a chudobou, jejichž součástí je i chráněná dílna, která zaměstnává cca 50 lidí, především žen, které tak získávají možnost zajištění základních finančních prostředků pro svoje rodiny. Rukodělné výrobky se prodávají jak v Namibii, tak v České republice. Celý příjem z prodeje plyne zpět do dílny.

www.nama.cz

 

LITTLE ROCK STAR

Little Rock Star připravila na Kašpárkohraní „oděvní“ dílnu pro děti od 3 do 10 let. Půjde o tematickou práci s papírem, dřevem a korálky  dle věku a zručnosti dětí. Vzhledem k tomu, že Little Rock Star se zaměřuje na originální a aktuální design dětského oblečení, mohou zde děti navrhnout vlastní  kolekci. Připravíme pro ně papírové makety oblečení, které budou moci dotvořit dle vlastní fantazie. K dispozici budou pastelky, barvy, ale i korálky a další ozdoby. Výsledkem mohou být jak kreslené topy, tak koláže-modely, za které by se nestyděla ani Vivienne Westwood…Nejmenší děti budou mít možnost barevně „obléci“ dřevěné figurky. Hotové výrobky dostanou mladí tvůrci k dispozici. Ty nejlepší návrhy se možná dočkají realizace v další kolekci Little Rock Star.

WWW.LITTLEROCKSTAR.CZ

 

POLŠTÁŘKY PRO RADOST

Pro malé i pro velké, pro děti i dospělé, kreslení či malování, obojí je zábavné. Na papírový obrázek, na plátno či polštářek, namalujte co je libo, vznikne jistě krásné dílo. A pak jeden na spaní, a další třeba na hraní. Naše ZOO bylinková, každou nudu zahání.

 www.4smile.cz

 

VLASTNÍ TRIGO

S uveřejněním nové dětské knížky “Jůlinka z velelé zahrádky” jsme pro vás připravili dílnu na téma Slimák v zahradě. Chceme dětem předat znalost o tom, že každá rostina a každý živý tvor má v přírodě své místo a vzájemné propojení, že přehnaná péče o zahradu může bránit volné přírodě a přirozeným přírodním zákonům. Děti vymodelují vlastní kytičku, vlastního živočicha a umístí jej buď do společné zahrady v rámci naší dílny, ze které vznikne společná socha, kterou pak vystavíme na web. A nebo si výtvor odnesou v karbičce domů.

www.vlastnitrigo.com

 

AKTIV 95 OPAVA s.r.o.

V naší dílně si mohou děti vyrobit svou placku dle vlastního přání či fantazie. Na výběr jsou předdefinované dětské motivy, které si děti samy zalisují do finální podoby, ale mohou si také vybrat s černobílých motivů určených k vybarvení nebo si mohou placku zcela sami namalovat. Nedílnou a velice žádanou součástí jsou také placky s vlastní fotografií, kterou na místě vyfotíme, případně stáhneme z telefonu či fotoaparátu a ihned na místě vyhotovíme a vytvoříme tak společně s dětmi velice zajímavý a originální dárek pro jejich blízké.

www.plackuj.cz

 

NA HOUPACÍM KONI

je centrum pro rodiče a děti v centru Smíchova, kousek od Anděla. Letos již devátým rokem nabízí pestrou škálu kurzů a kroužků pro rodiče s dětmi, pro děti i pro dospělé. Součástí centra je herna, ve které mohou klienti posedět u kávy nebo čaje a děti si mohou spolu hrát.

www.nahoupacimkoni.cz

ŠKOLA SV.PROKOPA

je nově otevřená soukromá školka rodinného typu v krásném historickém rodinném domě pár kroků od Prokopského údolí v pražských Jinonicích. Školka harmonicky spojuje prvky školky waldorfské, domácí, lesní a ekologické. Nabízí tedy individuální přístup, domácí prostředí, zdravou stravu, malý kolektiv a častý pobyt venku.

 

 

KOUZLENÍ S RAZÍTKY

Pohádková výtvarná dílna pro děti od 2,5 roku. Pomocí velkých kreativních razítek vykouzlíme na papíře příběhy zvířátek, princezen a světa kolem nás. Velké obtisky nám umožní obrázky vybarvovat, vystřihovat a domů si odnesete překrásné dílko hodné vystavení!
Na dílně budeme pomocí razítek vyrábět i přívěšky a knoflíky pro štěstí, parádu a potěšení!

http://www.detskarazitka.cz/