ROK 2012

 

SK ARITMA PRAHA A KEMP DŽBÁN

24.6.2012 OD 12:00 HOD. DO 19:00 HOD.

VSTUP ZDARMA/FREE ENTRANCE

Tisková zpráva
Agentura Riff Raff a SK Aritma Praha ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy pod záštitou starostky Prahy 6 Ing. Marie Kousalíkové uspořádali

                                                                                     

Čtvrtý ročník dětského festivalu Kašpárkohraní byl úspěšný !!!

V neděli 24. června proběhl čtvrtý ročník největšího dětského festivalu v České republice Kašpárkohraní. Kemp Džbán a sportovní areál SK Aritma Praha v Praze 6 se proměnily v centrum divadla, hudby, dětských her, kreativních dílen a sportovních workshopů. Kašpárkohraní  letos návštěvníkům nabídlo mimořádně bohatý program, vstup byl opět zdarma. Výbornou atmosféru navíc dotvářelo příjemné slunečné počasí.  Festival v tomto roce zaznamenal vysokou návštěvnost. Počet návštěvníků se blížil ke třinácti tisícům. Zábavné odpoledne moderovali klauni Barin a Fretty z Manéže Bolka Polívky.

 

Za vrchol akce lze považovat vystoupení „bejby pankové“ skupiny Kašpárek v rohlíku, která zde představila svoji novou show Ten Halywůd!!! S Kašpárkem vystoupili i jeho hosté – Márdi a Mejla  z Vypsané Fixy, Milan Cais z Tatabojs a  Zemánek ze skupiny Wohnout. Festival ve dvanáct hodin otevíralo vystoupení Majdy z Kouzelné školky a Petra Vacka, kteří v doprovodu své kapely zazpívali  dětem dobře známé  písničky od autorské dvojice Jana Vodňanského a Jany Navarové. Zasloužené pozornosti se těšily také miniopery Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka v podání Dětské opery Praha. Malé i velké posluchače ohromila beatboxově-vokální improvizace Ondry Havlíka aka en.dru, který je čerstvý vícemistr světa v loopingu a dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu.

 

Divadelní scéna nabídla představení z dílny  Divadla Tří tučňáků  či jedinečné představení  klaunů Antonína Novotného a Marky Míkové. Všechny věkové kategorie  ocenily  taneční performaci divadelní skupiny Najevo. Děti byly ohromeny již klasickým průvodem obřích masek, který během hlavního programu procházel areálem,  představením na chůdách v podání Long Vehicle Circus či žonglérským představením Bratří v tricku. Došlo i na oblíbenou bublinovou show Václava Strassera.

 

Většina dětí ráda něco tvoří a tak se každoročně snažíme do programu festivalu zahrnout  i umělecké a řemeslné dílny, které dětskou kreativitu podněcují,“  říká organizátor festivalu Viktor Souček.  Program byl letos i v tomto ohledu skutečně  pestrý.  Děti malovaly s  malířkou Lenkou Procházkovou, výráběly  africké masky s Člověkem v tísni, děti z dětských domovů si připravily korálkovou dílnu a body painting, vytvářely společné mozaiky s Mozaikart, malovaly na keramiku. Zájemci se také pokusili vytvořit originální trička, pracovali se dřevem, papírem či kreslili na plátno. 

 

Na sportovištích SK Aritmy si návštěvníci vyzkoušeli  tréninkové metody různých sportů – fotbalu, florbalu, rugby, kung fu, taekwonda či cvrnkání kuliček s mistrem světa Pavlem Zoufalým. Oblibě se těšila i jízda na ponících, hra golfu, cyklistická dráha medvídka Skibiho,  možnost vyzkoušet si chůzi s bílou holí a neprůhlednými brýlemi na překážkové dráze  či možnost projít se s asistenčními, vodícími psy.

 

V rámci tradičního občerstvení jsme nezapoměli ani na celiaky.  

Velký zájem návštěvníků nás samozřejmě těší. Ukázalo se, že náš cíl – nabídnout rodičům a jejich dětem důstojnou, zdarma přístupnou, akci má svůj smysl a opodstatnění,“ komentuje spokojeně letošní Kašpárkohraní  pořadatel Viktor Souček z agentury Riff Raff.

 

PR a tiskový servis:                                                            Pořadatel:
Martina Reková                                                                  Riff Raff s.r.o.
martina.rekova@4press.cz                                              Viktor Souček
Jana Lohrová,                                                                      Čs. armády 4,
jana.lohrova@4press.cz                                                   160 00 Praha 6
tel.:  +420 604 305 505                                                     www.kasparkohrani.cz