Hudba 2012

KAŠPÁREK V ROHLÍKU

TEN HALYWŮD 

Kašpárek v rohlíku přidal k právě vydané desce Ten Halywůd také nový, stejnojmenný koncertní program, nacvičený v Městském divadle v Kolíně v květnu 2012.  Pro letošní túru byly připraveny dvě verze: Zájezdní – koncert pro pódia nejrůznějších akcí (různé délky koncertů, různé typy akcí v různých časech) a Prémiovou – speciální akce pořádané Kašpárkem. Tu mohli malí i velcí diváci vidět zatím pouze 3x při speciálních křtech v Retro music Hall, Českých Budějovicích a Brně.

Prémiová verze je 90 minutový komponovaný program uzavřený dějovou linkou, s prvky scénografie, divadelních vstupů a jednotlivých hudebních čísel. Je náročnější na přípravu, proto je při zájezdech upravena na míru akcím. A právě tuto nezkrácenou, plnou verzi uvede Kašpárek v rohlíku výjimečně na pražském Kašpárkohraní. Bude s přestávkou a zazní na ní nejen nové písničky, ale vyrovnaně i celá řada oblíbených hitovek z minulých desek. Chybět bude snad jen projekce a světla, jelikož se koncert odehraje za denního světla, ale to na celkovém provedení výslednému lesku neubere.

Stejně jako deska je i nová koncertní šou volně tematizovaná. Stylisticky, hudebně i divadelně filmovými žánry (love story, horor, western atd.), filmovými tématy (hrdinové, kino, star‘s, konkrétní odkazy na filmy atd.), ale hlavně se Ten Halywůd stává stejně jako film imaginárním místem pro všemožné obyčejné i neobyčejné sny a touhy, které je třeba neustále hledat a snažit se plnit, bez ohledu na věk. „Chce to jen odvahu zůstat malý navždycky. Nebát se šlápnout do kaluže, kdykoliv to je možné a má člověk chuť. Věk s tím nemá co dělat. Znám 80-ti leté kluky i 9-leté důchodce,“ říká Kašpárek České republiky zasvěceně a hodí si do vlasů bodlák.

Kromě Michaela Jacksona, který je bez záruky, vystoupí lesklé hvězdy vysoce třpytivého formátu: Jan Kalina (STO ZVÍŘAT), Márdi a Mejla (VYPSANÁ FIXA), Milan Cais (TATABOJS), Olga Königová (OBŘÍ BROSKEV), Romana Neumannová (ZNOUZECNOST), bratři Galiové, Tomáš Neuwerth, holky Dvořákovic, Ondřej Bauer, Fanda Štochl, Jirka Zeman Zemánek (WOHNOUT) a samozřejmě Kašpárek České republiky.

Těšte se na BEJBY PANK!!!

www.bejbypank.cz

 

MAJDA Z KOUZELNÉ ŠKOLKY

Majda z Kouzelné školky s Petrem Vackem – jen na Džbáně live se svou kapelou. Vystoupení Majdy z Kouzelné školky je určeno pro děti všech školkových i školních kategorií. Písničky, které děti dobře znají z televizního pořadu Kouzelná školka, autorské dvojice Jana Vodňanského a Hany Navarové to s dětmi rozjedou v letní atmosféře na koupališti v tom správném rock n’ rollovém tempu. Malé uličnice i malí tvďáci si tak můžou přijít zablbnout na jejich oblíbené hity společně s Majdou a Petrem!

www.kouzelnaskolka.cz

 


ONDRA HAVLÍK aka en.dru

Čerstvý vicemistr světa v loopingu- Boss World Looping Championship 


Dvojnásobný mistr České Republiky v beatboxu, vítěz Evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle.
 Mistr ČR a vicemistr světa v kategorii team beatbox s kapelou Beatburger band, dvojnásobný vítěz Czech Boss Looping contest
en.dru prezentuje svoji novou onemanjam show. Její součástí je vedle samotné beatboxově-vokální improvizace i hudební improvizace s použitím tzv. loopstation. Jedná se o jedinou show svého druhu v ČR.

Tato “mašinka” funguje jako smyčkovač nahraných stop, které En.dru postupně nahrává přímo před publikem, pouze hlasem a pusou, tedy bez použití jakýchkoliv jiných elektronických efektů, či nástrojů! Tímto způsobem vznikají před diváky živé “accapella” improvizace nejrůznějších hudebních stylů(electro, hip-hop,acid jazz, funky, ethno…), jejíchž součástí je beatboxová rytmika, vokály, beatboxové efekty, imitace hudebních nástrojů, rap…Beatboxová show tak dostává zcela nový, hudební rozměr.

 

DĚTSKÁ OPERA PRAHA

Dětská opera Praha je soubor dětských a mladých sólistů studujících zpěv. Založila ji v roce 1999 na základech své soukromé hudební školy sólistka opery Národního divadla v Praze a profesorka zpěvu na Pražské konzervatoři Jiřina Marková-Krystlíková.

Exkluzivně s orchestrem představí miniopery Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.