Umělecké dílny 2012

ČLOVĚK V TÍSNI, o.p.s.

Chcete si vyzkoušet vyrobit své originální africké masky? Tak právě pro vás je určena naše výtvarná dílna, kde můžete popustit uzdu své fantazii a vyrobit si originální africké masky dle vašich představ. Masky můžete poté dát svým rodičům jako dárek, pověsit na zeď či je použít na obličej a zatančit si africký taneček. Tato dílna je určena dětem od 5 let, mladší děti se jí mohou zúčastnit v doprovodu svých rodičů, či starších sourozenců. Veškerý materiál i pomůcky na výrobu masek budou na našem stánku k dispozici zdarma.

Pár informací o dílně kde výrobky vznikají

Již od roku 2004 podporuje Člověk v tísni v Namibii projekty zaměřené především na boj s HIV/AIDS a chudobou, jejichž součástí je i chráněná dílna, která zaměstnává cca 50 lidí, především žen, které tak získávají možnost zajištění základních finančních prostředků pro svoje rodiny. Rukodělné výrobky se prodávají jak v Namibii, tak v České republice. Celý příjem z prodeje plyne zpět do dílny.

www.nama.cz

MÚZY DĚTEM

“O.s. Múzy jezdí od jara 2003 2x měsíčně za dětmi do dětských domovů s umělci nejrůznějších zaměření. Formou hravých dílen zapojuje děti do různých uměleckých akcí, které podporují jejich talent. Zvyšuje tak u dětí sebevědomí a snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem.

V rámci ČR o.s. Múzy dětem spolupracuje s více než 80 domovy ze 14 krajů ČR a za víc než 9 let činnosti uspořádalo pro děti na 330 akcí..

V posledních letech je hlavní činností Múz pomoc dospívajícím z dětských dpmovů při přípravě na samostatný život v rámci projektů ŽIVOT NANEČISTO a KORÁLKY DĚTEM.

Na integraci “děcákových” dětí do společnosti jsou zaměřeny nejrůznější  veřejně přístupné akce, kde prezentujeme dovednost dětí a jejich nejrůznější výrobky.

.Na Kašpárkohraní nabídnou Múzy dětem návštěvníkům body paintera a korálkovou dílnu ”

 

www.muzydetem.cz

ČOROMORO TVŮRČÍ DÍLNA

Vysvědčení nedopadne zrovna nejlépe?

Nevadí! Vyžehlit si to můžete v naší nažehlovací dílně. Čoromoro dílna letos znovu rozpálí své žehličky a pomůže Vám přenést na tričko vše, co si budete přát. Nebojte se popustit uzdu své fantazii a vytvořte si své vlastní originální tričko. S dětmi i dospěláky budeme celý den tvořit, vystřihovat a hlavně se bavit. Trička s osobitým motivem pak můžete darovat rodičům nebo tomu, koho chcete zkrátka potěšit. Nejlepší na tom všem je, že trička jsou vyrobena ze 100% biobavlny.

www.coromoro.com

TEREZIE BARTOŠOVÁ – VÝTVARNÝ ATELIÉR

Ahoj, i letos Vás všechny ráda přivítám u svého stánku plného všelikého tvoření nejen pro dětičky. Ať už si sami, nenáročnou formou, vyrobíte hadrovou panenku, skládačku, či si vybarvíte reliéfní odlitek nebo sošku, vždy odejdete s nějakým vlastoručně vytvořeným výrobkem pro radost a potěšení. A co bude žhavou novinkou letošního tvoření na Kašpárkohraní? Budete mít možnost vyrobit si vlastní jedinečnou placku na tríčo, baťoh či čepici na speciálním “plackovacím” lisu. Motiv na placku si můžete buď namalovat na místě nebo si obrázek či fotografii přinesete s sebou – placky mají průměr 44mm. Celá dílnička bude natolik kreativní, že se fantazii v tvoření meze nekladou. Pastelek, fixů, barviček, nůžek a papírů budete mít připraveno dostatek, takže se budu, se svým týmem, na Vás těšit… 🙂

 

www.terezie-bartosova.blog.cz

 

OBRÁZKOVÝ OSTROV

Výtvarnice Lenka Procházková nejraději maluje vše příjemné okolo nás, vyjádřené jednoduchými symboly.  Obrázky, které jako tisky prodává, jsou kolorované perokresby, volnou malbu dělá kombinovanou technikou nebo akrylátovými barvami. Její obrázkové ostrovy jsou krámky plné nezbytně nutných věcí pro každodenní radost.

www.obrazkovyostrov.cz

 

KOUZLENÍ S RAZÍTKY

Pohádková výtvarná dílna pro děti od 2,5 roku. Pomocí velkých kreativních razítek vykouzlíme na papíře příběhy zvířátek, princezen a světa kolem nás. Velké obtisky nám umožní obrázky vybarvovat, vystřihovat a domů si odnesete překrásné dílko hodné vystavení!
Na dílně budeme pomocí razítek vyrábět i přívěšky a knoflíky pro štěstí, parádu a potěšení!

http://www.detskarazitka.cz/

 

LITTLE ROCK STAR

Little Rock Star připravila na Kašpárkohraní „oděvní“ dílnu pro děti od 3 do 10 let. Půjde o tematickou práci s papírem, dřevem a korálky  dle věku a zručnosti dětí. Vzhledem k tomu, že Little Rock Star se zaměřuje na originální a aktuální design dětského oblečení, mohou zde děti navrhnout vlastní  kolekci. Připravíme pro ně papírové makety oblečení, které budou moci dotvořit dle vlastní fantazie. K dispozici budou pastelky, barvy, ale i korálky a další ozdoby. Výsledkem mohou být jak kreslené topy, tak koláže-modely, za které by se nestyděla ani Vivienne Westwood…Nejmenší děti budou mít možnost barevně „obléci“ dřevěné figurky. Hotové výrobky dostanou mladí tvůrci k dispozici. Ty nejlepší návrhy se možná dočkají realizace v další kolekci Little Rock Star.

WWW.LITTLEROCKSTAR.CZ

 

KORÁLKOVÁ DÍLNA

Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou

V naší korálkové dílně bude pro menší děti připraven stůl se směsí větších korálků, které si budou navlékat na gumičku nebo na vlasec. Pro starší děti budou k dispozici korálky a bižuterní komponenty ( zavírací mechaniky, háčky do uší, paměťový drát,…), ze kterých si budou moci vyrobit opravdové náhrdelníky, náušnice a náramky.

http://www.sosjbc.cz/

 

ATELIÉR ČADOVI – MALOVÁNÍ NA KERAMIKU

pod vedením akad. malíře Michala Čady

Děti i dospělí si pod vedením asistentů mohou dle vlastní představy domalovat a dotvořit jednoduché keramické obrázky(používáme kvalitní akrylové barvy, které jsou po krátkém zaschnutí nesmývatelné) a nakonec si z akce odnést pěknou, vlastnoručně vytvořenou, památku. Dále zde můžete shlédnout a případně zakoupit výrobky z našeho keramického ateliéru (v nabídce máme historickou keramiku, současné vzory se speciální technikou krakelování i originální keramické plastiky). Rádi zodpovíme veškeré dotazy týkající se technik keramické výroby.

www.ateliercadovi.sweb.cz

 

4SMILE

 www.4smile.cz

MOZAIKART

Pojďte si hrát, odpočívat i vnímat všemi smysly – vytvoříme společnou mozaiku tentokrát formou recyklace keramiky, dlaždic, terakoty, porcelánu, skla apod. Její koncepce je vhodná pro malé i velké ručičky (účast dětí do 6 let v přítomnosti rodičů). Osobitý přístup ke společnému dílu je vítán! Kromě uplatnění vlastní kreativity se ještě naučíte mnohé o technice mozaiky a jejích materiálech. Mozaikování proběhne pod vedením ak. soch. Magdaleny Kracík Štorkánové. Pro inspiraci budou vystaveny vybrané mozaiky z jejího ateliéru MozaikArt. Autorka pořádá pravidelné i jednorázové workshopy, sympozia a kurzy různých mozaikových technik, zabývá se restaurováním mozaik i tvorbou mozaikových obrazů do interiéru i exteriéru. K nahlédnutí budou také ručně vyráběné hračky spoluzakladatelky občanského sdružení ART&CRAFT MOZAIKA Edity Elsnicové a dalších autorů.

 

http://www.mozaikart.cz/