Sport 2016

AC SPARTA PRAHA

U stanu Sparty bude možné potkat maskota Spartaka, budou připraveny fotbalové disciplíny jako střelba na přesnost nebo slalom se sparťanskými trenéry. Mimo to také malování sparťanských obrázků a malování na tvář. Každé dítě dostane také něco dobrého.

Kasp4 www.sparta.cz

SKATE KEMP

Dětský skate kemp je určený pro děti ve věku 6 – 15 let a to, jak pro začátečníky, tak pokročilé. Druhý ročník bude čtyřdenní a bude probíhat od 28.7. do 31.7.2016 v kladenském skateparku. Výuka skateboardingu bude probíhat od zkušených lektorů jako je několikanásobná mistryně ČR Klára Kašparová, Adam Lošťák a Tomáš Javůrek. Celý kemp není jen o skateboardingu ale také o dalších streetových aktivitách jako je breakdance, hip hop dnace, graffiti, parkour a navíc děti čeká videoprojekce, ubytování formou kempu, strava 5x denně a to vše pod pedagogickým a zdravotnickým dohledem.

Celodenní ochutnávku dětského skate kempu si užijete i na letošním Kašpárkohraní!!! 🙂

skate kemp www.detskyskatekemp.cz

TIS – HUCUL CLUB

TIS – Nezávislé sdružení přátel přírody zorganizoval v r. 1972 ve svém odborném zařízení Hucul Club úspěšnou celosvětovou akci na záchranu vymírajícího huculského koně – jednoho z nejpřímějších potomků vyhynulého divokého koně evropského – tarpana. Záchrana vzácného zvířete se především díky obětavému a nezištnému úsilí členů Hucul Clubu podařila, z necelých 300 huculských koní, žijících na naší planetě v r. 1972, vzrostl počet huculských koní (původem z Karpat) na dnešních přibližně 1750 čistokrevných zvířat, která jsou evidována v chráněném genofondu mezinárodní organizace FAO. Podle českého zákona o plemenitbě tvoří od r. 1993 jejich příslušná část genový zdroj České republiky. V r. 1976 začal připravovat Hucul Club TISu poprvé své huculské koně také na práci zdravotnickou (vedle činnosti ekologické, pedagogické a sportovní) pod odborným vedením a dohledem Prof. MUDr. Karla Lewita DrSc, čímž dal mimo jiné podnět ke vzniku účinné metody pro léčbu civilizačních chorob, nápravu civilizačních vad i nezbytnou rehabilitaci a prevenci, a to nejen v našich zemích, ale i v okolních státech. Tak se zrodila a postupně rozšířila ve Střední Evropě hipoterapie, dnes už obecně známá a uznávaná součást moderní medicíny.

Na Kašpárkohraní budete mít jedinečnou možnost se seznámit s tímto jedinečným druhem koně, dozvíte se důležité informace, naučíte jak správně hřebelcovat, jak se starat o kopýtka a navíc se budete moci projet. Pokud budete chtít po Kašpárkohraní svého huculského kamaráda znovu vidět, nebydlí daleko 🙂 Hucul club totiž sídlí na adrese Zmrzlík 1 Praha 5 150 00.

13009997_10201707591487672_984916244_owww.huculclub.eu.

PRAŽSKÝ BASEBALLOVÝ SVAZ

Pražský baseballový svaz si na letošní Kašpárkohraní připravil dvě odpalovací klece, jednu pro starší a druhou nafukovací pro nejmenší baseballové nadšence. Dále se můžete těšit na hod na terč a další super aktivity a soutěže s baseballem spojené.

Něco o baseballu:

Evropanům navyklým sledovat devadesátiminutové zápasy, při kterých se konstantní rychlostí pohybují hráči, přijde dynamika baseballu nepochopitelná. Často slýcháváme, že se při baseballu „nic neděje”. Nic nemůže být vzdálenějšího pravdě. Baseball má dynamiku natažené tětivy, kdy energie celého týmu se rázem vybije v orgii akce. Baseball má tah raketového motoru, během několika sekund se uvolní ohromná energie – hráči v obraně se snaží zachytit letící míč a zabránit útočníkům v dosažení bodu. A pak nastane klid, tětiva vydala svou energii, raketový motor spotřeboval palivo. Rychlou akci pak vystřídají chvíle koncentrace, taktického dohadování, přípravy na další erupci týmové energie. A tak pořád dokola…

Pro diváky má takový rytmus ohromnou výhodu. Baseballový zápas je společenskou událostí, stadion je místem setkání s kamarády a povídání si o přestávkách zápasu je neoddělitelnou součástí baseballového zápasu. Bystrá mysl má dostatek času promyslet věci, urovnat myšlenky, formulovat závěry. 🙂

IMG_7666www.praha.baseball.cz

RC TATRA SMÍCHOV

RC Tatra Smíchov je tradiční pražský ragbyový klub, který dosáhl mnoha sportovních úspěchů, včetně 6 titulů Mistr ČR. Rozvíjíme nejen sportovní dovednosti dětí, ale učíme je i základní hodnoty ragby jako je fair-play, kamarádství a respekt k soupeři i rozhodčím. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, neboť chceme, aby si děti utvořily kladný vztah ke sportu a aby vyrůstaly v kolektivu svých vrstevníků. Pokud vás ragby zaujalo, najdete nás na adrese Smrčínská, Praha 5. 

IMG_0339www.tatrasmichov.com

CHEER ACADEMY

Cheer Academy je taneční a gymnastická škola se zaměřením na cheerleading. Zatím máme otevřené 3 pobočky po Praze. Na Praze 3 nás najdete na ZŠ Jarov, Praha 4 – KC Zahrada – Chodov a na Praze 9 – ZŠ Bratří Venclíků u metra Rajská zahrada. Letos naše juniorky vyhrály 2. místo  a kvalifikovaly se na Mistrovství Evropy do Vídně, kam se pojedeme podívat a zízkat nové zkušenosti. Naše škola se rozrostla a máme nyní přes 100 dětí. Chystáme se také na 3. ročník letního tábora-soustředění, kam se vsichni už moc těšíme.

Více informací: www.cheeracademy.cz, info@cheeracademy.cz

IMG_0135www.cheeracademy.cz

SK BOXING PRAHA

Dejvický boxérský klub si speciálně pro Vás na Kašpárkohraní přípraví boxerský ring, kde se můžete utkat s profesionálními boxery. Třeba zjistíte, že se boxer skrývá i ve Vás :).

Na Kašpárkohraní si zaboxujete s Mistrem republiky kadetů v boxu Nikolasem Stojkou (reprezentatnt ČR) a Mistrem republiky v kategorii muži Danielem Táborským (reprezentant ČR)

Klub SK boxing Praha byl založen 10. září 1995 a zabývá se tréninkem úpolových sportů, především mládeže pro sportovní odvětví sebeobrany, amatérského boxu, fullcontactu, kickboxu, kondičního boxu. Klub pravidelně pořádá veškeré soutěže jak v juniorské, tak i v seniorské kategorii. Současně u nás trénuje mnoho mistrů a mistriň republiky jak v boxu, tak v thaiboxu. Náš klub navštěvuje kolem 400 členů. Domníváme se, že naše sportovní aktivity byly vždy přínosem mladé generaci a vytvářely další z mála programů sportem proti drogám. Hlásíme se k programu „Sport proti drogám“ s mottem „Nikdo se nenarodil pro šikmou plochu“.IMG_0119www.skboxing.cz

FK DUKLA

Dovolujeme si Vás pozvat v rámci krásné sportovně-společenské akce Kašpárkohraní k nám na sportoviště. Připravujeme pro Vás několik prožitkových atrakcí u kterých strávíte zajímavý čas. Přítomni budou profesionální trenéři mládeže a také legenda Dukly a současný sportovní ředitel Günter Bittengel. Těšíme se na Vás

2013KEMPT1www.dukla.cz

ČESKÝ KULIČKOVÝ SVAZ

Na letošním Kašpárkohraní nesmí chybět pořádný cvrnkací turnaj. Síly můžete poměřit s mistrem světa  v kuličkách z roku 2011 Pavlem Zoufalým a v případě zájmu se zúčastnit i turnaje. Takže si nezapomeňte své skleněnky doma!

kuličkywww.kulicky.com

SE ŠKOLOU NA GOLF

Projekt Se školou na golf je určen pro žáky a studenty mateřských, základních, středních škol, gymnázií a vysokých škol. Cílem je seznámit je zábavnou a hravou formou s golfem tak aby získaly základní povědomí o tomto sportu již na školách během výuky tělesné výchovy nebo zájmových kroužků a vnímali golf jako atraktivní sport určený pro celou rodinu.

IMG_0098www.seskolounagolf.cz

BOULDER BAR

Proč bouldering pro děti? Lezení  je pro nás naprosto přirozený pohyb. Při lezení používáme všechny končetiny a tím nedochází k jednostrannému přetížení. Abychom se udrželi na stěně, musí se všechny naše svaly zapnout a to i takové,  o kterých vůbec nevíme , že máme. Při takovémto pohybu  nám tedy nesílí  jenom paže, ale je kompletně zapojeno celé tělo. Děti se svalově zpevní a jsou ochráněny před vznikem vadného držení těla. Lezení výrazně  rozvíjí koordinaci pohybu a rovnováhu. K lezení je zapotřebí  koncentrace, proto u dětí během pohybu dochází ke zklidnění, musí se soustředit pouze na jednu věc, čehož se dá využít u hyperaktivních a až moc živých dětí.

Na Kašpárkohraní jsme připravili mobilní lezeckou stěnu Balvan, kde se vašim dětem i vám budou po celou dobu věnovat naši instruktoři.

IMG_6092 (kopie)www.boulder.cz

 

PRAŽSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Kam dát své dítě v Praze na fotbal? Odpověď najdete na stanovišti Pražského fotbalového svazu, kde si také budete moci vyzkoušet různé formy fotbalu. Čekat na vás bude fotbalová klec, fotbalový kulečník či si budou moci děti zahrát na dvě mini branky. Chybět však nebudou ani vybrané pražské fotbalové kluby. Fotbal nás baví!

IMG_0352www.fotbalpraha.cz

TJ TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran Střešovice je historicky nejúspěšnější florbalový klub v ČR! Na našem festivalovém stanovišti si účastníci Kašpárkohraní mohou vyzkoušet florbalové dovednosti (střelba, technika hole, zahrát si zápas proti hráčům Tatranu Střešovice 3 na 3, 1 na 1 nebo mezi sebou), zasoutěžit si v přesnosti střelby o florbalové ceny. Přijďte na Kašpárkohraní a dozvíte se zde veškeré informace o florbalovém oddílu Tatran Střešovice.

 

IMG_6470 (kopie)www.tatran.cz

SPORTLINES S.R.O. 

Jsme společnost, která se zabývá projekty pro firmy, cestováním, ale především akcemi a pobyty pro děti. Během školního roku s námi můžete vyrazit na školy v přírodě, lyžařské pobyty, adaptační kurzy a další školní akce. O prázdninách pro Vás pak připravíme letní nebo příměstské tábory.

Na Kašpárkohraní 2015 jsme si pro Vás připravili skákací boty, trampolínu a bungee running, těšíme se na Vás. :)

DSC01896www.sportlines.cz

SPORTJOY, O.S.

Sportjoy, o.s. nabízí všem návštěvníkům objevit netradiční sporty, o kterých nikdy neslyšeli. Tchoukball, Kanjam, Kin-ball, Americký fotbal, Lakros, Speedminton, Frisbee Ultimate a Shuttlecock.

Občanské sdružení Sportjoy pořádá Sportovně dobrodružné kempy pro děti od 5 – 15 let. Děti si na kempu vyzkouší přes 30 tradičních i netradičních sportů. O děti se starají vyškolení instruktoři a ukázky sportů jsou profesionálně zajištěny. Více informací o programu naleznete na www.sportjoy.cz, v případě zájmu se ozvěte na info@sportjoy.cz a nebo tel: +420776761301

fotogaleriewww.sportjoy.cz

SLACKLINE – GIBBON SLACKLINE

Slackline je moderní provazochodectví, kde se na rozdíl od toho klasického nechodí po ocelovém laně s tyčí v rukou, ale po volně napnuté pásce a rovnováha se udržuje pouze vlastním tělem. Jedná se o zábavu a sport, který trénuje a posiluje koordinaci pohybů, rovnováhu a především rozvíjí jak po fyzické, tak i psychické stránce. Slackline lze využít jako zábavu, ale zároveň jako rehabilitační pomůcku na bázi nestabilních ploch, či jako doplněk k tréninku jiných sportů. Zároveň je slackline velkou zábavou jak pro ty, co ho zkoušejí, tak zároveň pro diváky, kteří sledují show slackline expertů.

Slackline je soudobou možností, jak trávit aktivně čas a nabízí možnost rozvíjet své schopnosti, trénovat fyzickou i psychickou stránku osobnosti, posilovat vůli a hledat další výzvy a vize. Slackline je skvělá zábava, která dokáže tmelit kolektiv, přinést spoustu radosti z překonané výzvy nebo skvělé výsledky a efektivitu tréninku. Při pohybu na slackline zapojujete a posilujete svaly hlubokého stabilizačního systému, trénujete rychlost reakcí, koordinaci pohybů, rovnováhu a to vše nejlépe za předpokladu čisté hlavy a plné koncentrace.

Slackline je opravdu pro každého!Nemusíte chodit mezi vysokými skalami, abyste poznali esenci té pravé rovnováhy. Stačí i lajna kus nad zemí. Po prvních krůčkách budete tvrdit, že to nejde. Ale s každým dalším pokusem se najednou začne tělo adaptovat na pohyb popruhu a zlepšovat se. Radost z každého dalšího kroku, kdy jste v sobě našli zase o kus rovnováhy více, je návyková. Budete chtít zkoušet hledat rovnováhu znovu a znovu.

V rámci Kašpárkohraní Vás čeká nejen prestižní závod ze série Českého poháru – Czech Trickline Cup s účastí těch nejlepší tricklinerů z ČR, ale především spousta možností si slackline vyzkoušet na vlastní kůži. Bude pro Vás připraven rozsáhlý park plný slackline různých druhů a především zkušení instruktoři, kteří Vám pomohou a poradí se začátky.

0113www.gibbon-slacklines.cz

PRAGUE WOLF PACK

Americký fotbal i cheerleading jsou úžasné sporty. Umí totiž jedno. Dávají stejnou šanci úplně každému dítěti, které chce sportovat. Hubený, normálně nebo tak nějak oplácený? Dokonce “váleček”, “koule” nebo “tlusťoch”? Nám to nevadí. Dokonce často ti, kteří se vymykají normálu mají daleko větší šanci zkusit se podívat do zahraničí.

Úplně stejně je to s tím, jak moc chce kdo sportovat. Chceš chodit jen tak se hýbat s kamarády? Nebo si zlepšit kondičku? Chceš zkusit závody? Tak jo. Když se budeš snažit, tak u nás uvidíš, že všechno jde.

Co s námi zažijete:  Zkuste se trefit na naší střelnici nějakou zajímavou cenu. Co třeba vstupenku do JumpParku nebo na Laser Game? Pokud budeš hodně dobrý, možná zvládneš vyhrát i party pro kamarády. Bojíš se výšek? Pokud ne, tak tě naše Wolf Ladies dostanou do nebe. Malé slečny si vyzkouší jaké to je dostat se až na vršek pyramidy, ty větší zase třeba jaké to je chytat padající kamarádku. A rodičům radíme: Zavřete oči a věřte nám 😉

10698489_732389143500852_4781371382667905809_n www.caaf.cz

PSK OLYMP – ODDÍL KARATE DO SMÍCHOVŠTÍ TYGŘI

Oddíl Smíchovští tygři-karate do PSK Olymp Praha byl založen v r.2002. Jeho cílem je naučit nové zájemce z řad mládeže umění sebeobrany založené na tomto stylu a současné “bojovníky” dále zdokonalovat nejen po stránce, fyzické ale i z hlediska myšlení učení Karate do a to hlavně ve vztahu jak k sobě samému, tak i ke svému okolí.

Oddíl PSK Olymp Praha Karate do letos oslavil 43 let. Z jeho řad vzešli takové osobnosti, jako třeba ing.Karel Strnad-karate Hostvař, Jirka Fuchs-karate Praha a mnoho jiných současných “kmetů” tohoto bojového umění, ale i současný “bijec” Jan Soukup-mistr Evropy a vícemistr světa ve full kontaktním Kyokushin karate a reprezentant K1 Kick boxu. Oddíl karate do Smíchovští tygři se snaží o pro děti asi nejschůdnější “střední cestu” mezi tradičním pojetím karate a jeho moderním zápasovějším pojetí.

IMG_20150514_142049www.karateolymp.cz

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE

České Softballová Asociace bude mít letos také své místo na Kašpárkohraní.

Na Letné najdete pálkařskou klec s nadhazovacím stojem ve které si můžete zkusit odpálit letící míč. Menší děti pak budou mít možnost vyzkoušet si odpal ze stativu. Kromě toho bude na místě ukázka výstroje catchera a na půjčení balóny a rukavice. Pod vedením zkušeného trenéra si také můžete vyzkoušet hodit i chytit správný softballový příhoz.

OBECNĚ O SOFTBALLU

– jedna z tzv. pálkovacích her, mezi které se řadí i kriket a baseball

– výjimečný sport, který klade vyrovnané nároky na techniku, fyzickou průpravu a strategii, proto také přitahuje inteligentní lidi a zajímavé osobnosti

– rychlý a dynamický kolektivní sport, kde víc než jinde závisí výsledek na schopnosti týmu spolupracovat, rychle vyhodnocovat situaci a také velmi na strategických dovednostech kouče

– česká národní reprezentace mužů patří dlouhodobě mezi nejlepších 10 týmů světa, reprezentace žen pak mezi prvních 5 v Evropě

2013-06-16 14.34.16sswww.softball.cz

ČESKÁ FEDERACE KENDÓ

Cílem moderního Kendó je především výchova člověka. Staré japonské přísloví praví “Chceš-li být dobrým šermířem, musíš být dobrým člověkem.“ V tomto moudru je obsažen samotný důvod, proč v dnešní době, kdy k používání mečů není žádný praktický důvod, cvičíme Kendó.

Kendó je vhodné pro všechny věkové kategorie i pro ženy a dívky, hrubá síla není při cvičení efektivním nástrojem. V Kendó se také pořádají soutěže, především pro děti a mládež z důvodu motivace. V Japonsku je cvičení kendó povinné od 6té třídy základní školy do konce střední školy, děti si musí vybrat mezi kendó a judó.

Pár slov k prezentujícím instruktorům

Jan Cílek, 5.dan, je čtyřnásobným Mistrem České republiky v Kendó, členem reprezentace pro Mistrovství Evropy 2016 ve Skopje. V letech 2004 a 2012 absolvoval soustředění pro instruktory v japonském Kitamotu pořádané Japonskou Federací Kendó.
Člen oddílu Sandómon Praha.

Jaroslava Cílková, 4.dan, Mistryně České republiky v Kendó z roku 2007, v minulých letech členka reprezentace České republiky, instruktorka dětského oddílu Sandómonek sdruženého pod DDM Klamovka v Praze. V roce 2014 absolvovala soustředění pro instruktory v japonském Kitamotu pořádané Japonskou Federací Kendó.
Členka oddílu Sandómon Praha

IMG_0298www.sandomon.cz www.czech-kendo.cz