Umělecké dílny 2016

OBRÁZKOVÝ OSTROV 

Pod vedením výtvarnice Lenky Procházkové

Výtvarnice Lenka Procházková nejraději maluje vše příjemné okolo nás, vyjádřené jednoduchými symboly. Obrázky, které jako tisky prodává, jsou kolorované perokresby, volnou malbu dělá kombinovanou technikou nebo akrylátovými barvami. Její obrázkové ostrovy jsou krámky plné nezbytně nutných věcí pro každodenní radost. Na Kašpárkohraní budeme společně vyrábět krasně barevné kašpárkovské papírové čepičky.obrwww.obrazkovyostrov.cz

TESTOVÁNO NA DĚTECH

Inspirativní web pro rodiče, kde jsou všechny tipy na výtvarku, vzdělávací aktivity, recepty a výlety otestované dětmi, přináší na Kašpárkohraní tvůrčí dílnu. Můžete se těšit na výtvarné tvoření, zábavné hry i experimenty. Budeme s dětmi vytvářet kašpárky, loutky, modely šatů a vyrobíme pestrobarevné dortíky do dětské kuchyňky.

1 (1)www.testovanonadetech.com

NENÍ MĚSTO JAKO MĚSTO

 Nadace Proměny Karla Komárka

Stále více lidí žije ve městech, jedním z našich cílů proto je seznamovat děti i dospělé s plánováním, tvorbou a užíváním jejich veřejného prostoru. Protože kvalita prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje kvalitu našeho života, chceme, aby se děti už od mala učily, jak mohou své okolí pozitivně ovlivňovat a spoluutvářet, třeba i jen jeho malými proměnami.

Nadace Proměny Karla Komárka je soukromá nezisková organizace, která se zasazuje o rozvoj měst v České republice a lepší povědomí společnosti o architektuře, krajinné tvorbě a významu prostředí pro člověka.

Dílna pro děti a rodiče: Není město jako město

Může město vypadat jako slunce nebo jako šachovnice? Proč jsou všechna města stejná a jak se vlastně utvářejí? Navrhněte si spolu s námi ideální město!                                                        (vhodné pro děti od 4 let v doprovodu rodičů)

PROMENY-Neni-mesto-jako-mesto_02 www.nadace-promeny.cz

DANDELION

Dandelion je organizace, ktera pripravuje pro děti  zábavné výtvarné tvoření, kdy děti spolu objevují a seznamují se s kouzelým světem výtvarných technik a materiálů. Při výtvarných dílnách získávají děti nové podněty, rozvíjí fantazii, estetické cítění, rozvíjí jemnou motoriku a nadšení pro výtvarné činnosti a vztahy s ostatními kamarády. Výtvarné dílny jsou koncipovány tak, aby podporovaly spontanní vytvarný projev detí. Idealni pro nadšené rodiny,  které u dětí rozvijí samostatnost a tvořivost.

Co budeme dělat na Kašpárkohraní:

Děti si budou moci zdarma vytvorit  obrazek pomoci sablon a barevnych voskovek. Dále bude připraveno několik zpoplatněných dílen jako je:  tisk na trička a tašky, výroba jednoduché loutky..například koníka, panenky, medvídka atd….

nebo dílna, kde si děti mohou malovat  na porcelánové talíře a hrníčky.

tvoříme loutky -kašpárekdandelion.kurzy@seznam.cz

 RYTMUS V NÁS

„Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.“ Jiří Mahen

Touto větou se řídí učitelé bubnování, kteří přináší radost do dětských srdcí ve školkách a školách prostřednictvím afrického bubnování. Už několik let vedou pravidelné kroužky bubnování, doplňují program na různých událostech, jako jsou dětské dny, karnevaly, oslavy narozenin, různé slavnosti a jiné.

Děti mají na rozdíl od nás dospělých tu výhodu, že neřeší, jestli je to správně nebo špatně, ale zajímá je jen jestli, to co dělají, je baví a užijí si to v radosti. A když je to baví tak naplní radost i nám rodičům a učitelům… A to je především náš cíl při našich akcích Rytmus v nás. Na dalším místě je pak rozvoj rytmu a hudebního cítění, a s tím související rozvíjení řeči u nejmenších a pak také ostatní, jako třeba otvírání kreativity, fantazie, nebo schopnost zapojit se do kolektivu atd.

Bubnování má své kouzlo, když hraje skupina lidí. Když je mezi bubeníky určitá harmonie, interakce a komunikace. A to je právě to krásné co nás na bubnování přitahuje. Nás hra na Djembe naplňuje radostí a dává velký prostor k neustálému rozvoj a učení se novým rytmům. Je to tedy práce, v níž koluje radost, rytmus a která nás neustále rozvíjí. A nejhlubší radost, člověk prožije tehdy, když ji může sdílet s ostatními lidmi, a to nám setkávání s Vámi a Vašimi dětmi při hře na bubny umožňuje.

Pojďte s námi objevit Rytmus v nás, který se ukrývá v každém srdci, které bije.  Usedněte k bubnu a nechte se unést rytmem.  Nebuďte dnes jen posluchači, ale pojďte společně s námi hudbu vytvářet.rytmusvnaswww.rytmusvnas.cz

KOUZELNÉ DÍLNY ALADINE

1. Dílnička pro děti od 2,5 do  6  let

Malované kouzelné příběhy a pohádkové medailonky. Pohádková výtvarná dílna pro děti od 2,5 roku. Pomocí velkých kreativních razítek vykouzlíme na papíře příběhy zvířátek, princezen a světa kolem nás. Velké obtisky nám umožní obrázky vybarvovat, vystřihovat a domů si odnesete překrásné dílko hodné vystavení! A jako bonus navíc si vyrobíme kouzelné třpytivé medailonky!

2. Dílna pro náctileté – od 8 let

Pro všechny malé i větší cestovatele máme připravenou dílnu s nádechem prázdnin: výrobu cestovních deníčků, prázdninových zápisníčků a pro holky rychlé šperky z FIMA.

3. Tričková/textilní dílna (5 let-dospělí)

Oblíbená tričková dílna, kde si pomocí razítek a tekutých textilních barev vyrobíme vlastní originální tričko! Nebo textilní plážovou tašku. Tohle si přece nemůžete nechat ujít!

4. Andělská dílnička

Namalujte si svého andílka – pro ochranu, pro radost, či jen tak, pro potěšení!

image002www.detskarazitka.cz  www.aladine.cz www.twint.cz

MOZAIKART

Mozaikohraní

CESTA  k prožitku, odpočinku a hraní.

Pojďte s námi tvořit, relaxovat a hrát si prostřednictvím haptické a taktilní techniky mozaiky.  Vnímejte prostor, barvy a materiály všemi smysly při tvorbě společné nebo vlastní mozaiky. Mozaikování proběhne pod vedením mozaikového ateliéru MozaikArt ak. soch. Magdaleny Kracík Štorkánové a sdružení ART&CRAFT MOZAIKA. K nahlédnutí a inspiraci budou další uměleckořemeslné výrobky členů sdružení (ručně šité panenky, dřevěné originální malované hračky, plstěné hračky etc.).

IMG_7040 (kopie)www.mozaikart.cz