UMĚLECKÉ DÍLNY 2019

 

RADOST V PÍSKU

Radost v písku (www.facebook.com/radostvpisku) je rodinná firma z podhůří Beskyd. Pískování, které vám představí, patří mezi velmi oblíbenou techniku jak u dětí tak dospělých. Ručně barvený přírodní písek, šablonky pro pískování, nástěnné hodiny, adventní kalendáře, které si můžete vypískovat podle vaší nálady a další kreativní potřeby okolo barevného písku. Vše si můžete samozřejmě vyzkoušet i v tvořivé dílničce, kterou budou mít pro vás připravenou. Na webovkách www.radostvpisku.cz naleznete kromě sortimentu pro kreativní tvorbu i zajímavé články o vzniku pískování, technikách a působení barev na lidskou duši.

 

www.radostvpisku.cz

 

 RYTMUS V NÁS

„Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.“ Jiří Mahen

Touto větou se řídí učitelé bubnování, kteří přináší radost do dětských srdcí ve školkách a školách prostřednictvím afrického bubnování. Už několik let vedou pravidelné kroužky bubnování, doplňují program na různých událostech, jako jsou dětské dny, karnevaly, oslavy narozenin, různé slavnosti a jiné.

Děti mají na rozdíl od nás dospělých tu výhodu, že neřeší, jestli je to správně nebo špatně, ale zajímá je jen jestli, to co dělají, je baví a užijí si to v radosti. A když je to baví tak naplní radost i nám rodičům a učitelům… A to je především náš cíl při našich akcích Rytmus v nás. Na dalším místě je pak rozvoj rytmu a hudebního cítění, a s tím související rozvíjení řeči u nejmenších a pak také ostatní, jako třeba otvírání kreativity, fantazie, nebo schopnost zapojit se do kolektivu atd.

Bubnování má své kouzlo, když hraje skupina lidí. Když je mezi bubeníky určitá harmonie, interakce a komunikace. A to je právě to krásné co nás na bubnování přitahuje. Nás hra na Djembe naplňuje radostí a dává velký prostor k neustálému rozvoj a učení se novým rytmům. Je to tedy práce, v níž koluje radost, rytmus a která nás neustále rozvíjí. A nejhlubší radost, člověk prožije tehdy, když ji může sdílet s ostatními lidmi, a to nám setkávání s Vámi a Vašimi dětmi při hře na bubny umožňuje.

Pojďte s námi objevit Rytmus v nás, který se ukrývá v každém srdci, které bije.  Usedněte k bubnu a nechte se unést rytmem.  Nebuďte dnes jen posluchači, ale pojďte společně s námi hudbu vytvářet.

www.rytmusvnas.cz

OBRÁZKOVÝ OSTROV 

Přijďte si koupit omalovánky, pexeso, školní rozvrh nebo obrázek a vyrobit si kašpárkovskou čepici! Těším se na vás jako každý rok! Lenka Procházková, www.obrazkovyostrov.cz

www.obrazkovyostrov.cz

 

DANDELION

V naší kreativní dílně si můžete namalovat tričko, hrníček nebo sestavit stegosaura, koníka a jiná dřevěná zvířátka.
Tešíme se na vás 🙂